Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Transferowy hit Cagliari. Wielka nauka dla Sebastiana Walukiewicza

Sebastian Walukiewicz będzie miał się od kogo uczyć! Diego Godin, do niedawna jeden z najlepszych stoperów świata, trafił do Cagliari.

Rok temu Diego Godin po dziewięciu latach pełnych sukcesów opuścił Atletico Madryt i na zasadzie wolnego transferu trafił do Interu Mediolan. W drużynie Antonio Conte miał stworzyć fantastyczną trójkę stoperów wraz z Milan Skriniarem i Stefanem de Vrijem. Urugwajczyk grał jednak poniżej oczekiwań. Było wiele głosów, że doświadczony obrońca nie mógł się odnaleźć z w systemie z trzema środkowymi obrońcami. Dlatego wiosną Conte coraz więcej szans, kosztem Godina, dawał Alessandro Bastoniemu. Teraz 34-latek odchodzi z Interu i trafi do Cagliari, które nie zapłaci za niego ani eurocenta. 135-krotny reprezentant Urugwaju podpisał trzyletni kontrakt.

Zobacz wideo Tak Napoli radzi sobie bez Arkadiusza Milika [ELEVEN SPORTS]

Na Sardynii spotka Sebastiana Walukiewicza, który właśnie zainaugurował drugi sezon w Serie A. W poprzednim sezonie Polak wystąpił w szesnastu spotkaniach. Teraz liczy na więcej, jednak konkurencja będzie duża. Oprócz Godina, o pierwszy skład walczą:  Luca Ceppitelli, Fabio Pisacane i Ragnar Klavan.

Jeszcze rok temu Godin był uznawany za jednego z najlepszych stoperów świata, więc Polak powinien być zadowolony, że będzie miał możliwość wspólnych treningów i gry z tak uznanym zawodnikiem. To powinno się mu opłacić w przyszłości, bo Urugwajczyk słynie z pełnego profesjonalizmu. 

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl

Przeczytaj też: