Boniek przekazał najnowsze informacje o stanie zdrowia Patryka Dziczka. "Jestem po rozmowie z doktorem"

Zbigniew Boniek przekazał najświeższe informacje związane ze stanem zdrowia Patryka Dziczka, który w poniedziałek zemdlał na treningu Salernitany. Prezes PZPN uspokoił wszystkich kibiców za pośrednictwem Twittera: - Jestem po rozmowie z doktorem z Salernitana Calcio i Patrykiem Dziczkiem. Nasz piłkarz czuje się bardzo dobrze, prowadzone są dodatkowe badania, będzie dobrze - napisał Boniek.

Patryk Dziczek spędził noc w szpitalu w Salerno, do którego trafił po tym, jak stracił przytomność podczas poniedziałkowego treningu Salernitany. Polak w pewnym momencie upadł na murawę, bez kontaktu z innym piłkarzem. Koledzy oraz członkowie sztabu natychmiast ruszyli mu na pomoc.

Zobacz wideo Vuković zwolniony z Legii. Statystyki go nie bronią

Prosto z boiska Dziczek został przewieziony do szpitala, gdzie przeszedł pierwsze dokładne badania. Jak poinformował serwis TuttoSalernitana.com, lekarze nie wykryli żadnych problemów z sercem młodzieżowego reprezentanta Polski, co było największą obawą.

Nowe wieści o stanie zdrowia Dziczka prosto od Zbigniewa Bońka. "Piłkarz czuje się bardzo dobrze"

O najnowszym stanie zdrowia Dziczka poinformował Zbigniew Boniek za pośrednictwem mediów społecznościowych. - Jestem po rozmowie z doktorem z Salernitana Calcio i Patrykiem Dziczkiem. Nasz piłkarz czuje się bardzo dobrze, prowadzone są dodatkowe badania, będzie dobrze. Czekamy na Patryka w Polsce - napisał prezes PZPN na Twitterze.

Patryk Dziczek przeniósł się do Włoch latem zeszłego roku. Z Piasta Gliwice odszedł do Lazio. Rzymski klub wypożyczył go do Salernitany. W poprzednim sezonie na zapleczu Serie A pomocnik zaliczył 20 występów. Strzelił jednego gola i miał dwie asysty. Zdaniem Czesława Michniewicza, od poniedziałku nie tylko selekcjonera reprezentacji Polski do lat 21, ale także trenera Legii Warszawa, Dziczek może być w przyszłości "drugim Krychowiakiem". - Wszystkiego musiał się uczyć, ale teraz układa mu się znakomicie. W klubie mówią, że to nowy Andrea Pirlo - tak z kolei Michniewicz mówił o Dziczku na łamach "Super Expressu".

Dziczek prawdopodobnie nie zagra w pierwszym meczu sezonu 2020/2021 włoskiej Serie B. Jego Salernitana w sobotę zmierzy się u siebie z Regginą.

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl

Przeczytaj także:

Więcej o: