Wysoka wygrana Juventusu. Gol 20-letniego debiutanta. Czyste konto Szczęsnego

Juventus pokonał Sampdorię 3:0 w pierwszej kolejce włoskiej Serie A. Gola w debiucie strzelił Dejan Kulusevski.

Zaledwie 13 minut w debiucie potrzebował Dejan Kulusevski, by strzelić pierwszego gola dla Juventusu. 20-letni zawodnik, który piłkarzem turyńskiego klubu został już w styczniu, ostatnie miesiące spędził na wypożyczeniu w Parmie. W niedzielę pięknym, precyzyjnym strzałem dał mistrzom Włoch prowadzenie w meczu z Sampdorią.

Kulusevski błyszczał w Serie A na wypożyczeniu w Parmie, jednak Juventus wykupił go z Atalanty. Mistrzowie Włoch zapłacili za niego 35 milionów euro, a w bonusach zapisanych zostało kolejnych dziewięć milionów euro. Poniżej widać, dlaczego piłkarz wart był takich pieniędzy.

Trafienie Kulusevskiego nie było jedynym w tym spotkaniu. W 79. minucie drugiego gola dla gospodarzy strzelił Leonardo Bonucci, a 10 minut później wynik meczu ustalił Cristiano Ronaldo. Juventus pokonał na własnym stadionie Sampdorię 3:0 w debiucie nie tylko Kulusevskiego, ale też Andrei Pirlo. Dla byłego pomocnika turyńskiego klubu było to pierwsze spotkanie w roli pierwszego szkoleniowca drużyny. Po 90 minut w Turynie rozegrali Wojciech Szczęsny z Juventusu oraz Bartosz Bereszyński z Sampdorii.

Zwycięstwo Napoli, remis Cagliari, grali Polacy

W pierwszym niedzielnym meczu Parma przegrała z Napoli 0:2. Gole dla gości strzelili Dries Mertens oraz Lorenzo Insigne. 88 minut na boisku spędził Piotr Zieliński, którego zmienił Stanislav Lobotka. Szykujący się do transferu Arkadiusz Milik nie znalazł się nawet na ławce rezerwowych.

90 minut rozegrał za to Sebastian Walukiewicz, którego Cagliari zremisowało na wyjeździe z Sassuolo 1:1. W ostatnim niedzielnym meczu Genoa pokonała Crotone 4:1.

W następnej kolejce Juventus zagra na wyjeździe z Romą (niedziela, 20:45), Napoli podejmie Genoę (niedziela, 15:00), a Cagliari zagra u siebie z Lazio (sobota, 18:00).

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl