Są przecieki z kontraktu Arkadiusza Milika! Niektóre zapisy nazwane "absurdalnymi"

To już niemal pewne! Arkadiusz Milik opuści Napoli i podpisze kontrakt z Romą. Jak donosi "Corriere dello Sport", umowa między dwoma klubami zawiera wiele "absurdalnych" zapisów.

Arkadiusz Milik przez wiele miesięcy był bliski dołączenia do Juventusu, ale teraz wszystko wskazuje, że w ciągu najbliższych dni zostanie piłkarzem Romy. Do Turynu zawita z kolei Edin Dżeko, którego w stolicy Włoch zastąpi właśnie Polak. W przeciwnym kierunku powędruje utalentowany obrońca Romy Devid Eugene Bouah. Napoli ma zarobić na Miliku co najmniej 18 milionów euro. Reszta pieniędzy (około siedmiu mln) jest zapisana w różnych bonusach. "Corriere dello Sport" zdradza, o jakie zapisy chodziło.

Zobacz wideo Ciao Milik. "Polak w Napoli dobija już do szklanego sufitu"

Za każde 10 goli, które strzeli Polak, Roma będzie musiała przelać Napoli dodatkowy milion euro. Ale w kontrakcie jest zapis, że rzymianie - za bramki Milika - mogą maksymalnie zapłacić dodatkowe cztery miliony. Jeśli były napastnik Ajaksu Amsterdam i Bayeru Leverkusen znów zmieni klub, to Napoli otrzyma milion euro z racji transferu. Jest także zapis, który włoscy dziennikarze określają mianem "absurdalnego". Chodzi o dodatkowy bonus, w przypadku, gdyby Milik zdobył Złotego Buta. Trudno w to jednak wierzyć, skoro w najlepszym sezonie w Serie A zdobył 17 goli. Raz tylko miał lepszy rezultat, gdy w barwach Ajaksu zdobył 21 bramek w lidze holenderskiej. Z kolei tegoroczny laureat Złotego Buta, Ciro Immobile, strzelił w minionym sezonie aż 36 goli.

Przeczytaj także:

Więcej o: