Jest porozumienie! Luis Suarez odchodzi z Barcelony. 3-letni kontrakt

Luis Suarez ustalił warunki kontraktu z Juventusem, do którego ma przejść z FC Barcelony. Informacje o szczegółach jego trzyletniej umowy ujawnił włoski dziennikarz, Tancredi Palmieri. Według niego porozumiały się także oba kluby. Wiemy, ile Włosi mają zapłacić Barcelonie za transfer Urugwajczyka.

Dziennikarz telewizji CNN i BeIN Sports, Tancredi Palmieri poinformował, że Luis Suarez miał ustalić warunki kontraktu z Juventusem. Transfer Urugwajczyka do mistrza Włoch ma być przesądzony. Napastnik podpisałby umowę na trzy lata i zarabiał dziesięć milionów euro za sezon. 

Zobacz wideo Kto powinien być lewym obrońcą w kadrze? "Rywale wiedzą, że to jest nasz problem"

Trzy lata i 10 milionów za sezon - tak Suarez ma zarabiać w Juventusie

Według włoskiego dziennikarza porozumieli się także działacze Barcelony i Juventusu. Najpierw mówiło się, że Suarez odejdzie z Barcelony po rozwiązaniu kontraktu za porozumieniem stron. Ostatecznie Juventus ma zapłacić za zawodnika trzy miliony euro z możliwymi bonusami, które łącznie miałyby wynieść około trzynastu milionów euro.

Suarez ma także mieć włoski paszport. Jego żona pochodzi z Włoch, a on sam dobrze radzi sobie z językiem. W najbliższych dniach przystąpi do testu znajomości włoskiego i jeśli go zda, zapewni sobie obywatelstwo. 

Niedawno "La Gazzetta dello Sport" poinformowała, że aby nie dopuścić do napiętych sytuacji po transferze, Luis Suarez skontaktował się z kapitanem Juventusu, Giorgio Chiellinim. W trakcie rozmowy Urugwajczyk miał przeprosić Włocha za ugryzienie podczas meczu mistrzostw świata w 2014 roku. Luis Suarez w FC Barcelonie grał od 2014 roku, a jego obecny kontrakt obowiązuje do końca czerwca 2021. Urugwajczyk w Hiszpanii zagrał łącznie w 283 spotkaniach, strzelił 183 gole oraz zanotował 109 asyst.

Przeczytaj także:

Więcej o: