Juventus gotowy sprowadzić rywala dla Szczęsnego. 10 mln euro pensji!

Władze Juventusu chcą pozyskać bramkarza AC Milanu. Gianluigi Donnarumma miałby dołączyć do ekipy mistrza Włoch dopiero za rok, na zasadzie wolnego transferu. Włoski dziennikarz Alfredo Pedulla zdradza szczegóły porozumienia.

Włoski dziennikarz "La Gazzetta dello Sport" informuje o prawdopodobnych ruchach transferowych Juventusu. Za dołączenie do mistrza Serie A Gianluigi Donnarumma ma otrzymać kontrakt, na podstawie którego będzie zarabiał 10 mln euro rocznie. Na transferze bramkarza zarobić może, i to znacznie, także jego agent Mino Raiola. Zdaniem dziennikarza Juventus miałby zapewnić Włochowi wyższe prowizje. 

Zobacz wideo Pirlo zastąpił Sarriego w Juventusie. "Żyją nadzieją, że będą mieli swojego Guardiolę"

Juventus chce młodej gwiazdy AC Milan. Na transferze zarobi piłkarz oraz jego agent

Agent piłkarza będzie największym wygranym i bez względu na to czy Gianluigi Donnarumma przejdzie do Juventusu, czy pozostanie w Mediolanie. Władze AC Milan starają się o zatrzymanie bramkarza w swoich szeregach i negocjują z nim nowy kontrakt. Zgodnie z informacjami włoskiego dziennikarza Mino Raiola żąda pięcioletniej umowy, 9 milionów euro rocznie dla 21-letniego zawodnika, a dla siebie dwucyfrowej prowizji. 

Brak porozumienia między Milanem a Gianluigim Donnarummą najbardziej sprzyja Juventusowi. Bez podpisywania umowy z bramkarzem do czerwca/lipca 2021 roku jego klauzula wykupu zmniejszy się do 50 mln euro. Zdaniem Alfredo Pedulli dopiero wtedy mistrz Włoch zgłosi się po zawodnika, który obserwowany jest już od wielu miesięcy. 

Dziennikarz nie napisał, co w takiej sytuacji może stać się z Wojciechem Szczęsnym, który jest z związany kontraktem z Juventusem do końca czerwca 2024 roku. Gianluigi Donnarumma jest wychowankiem AC Milan, a w Serie A zadebiutował mając niespełna 16 lat. Od tamtego czasu rozegrał w klubie 213 spotkań, zachowując 76 czystych kont. Obecna umowa bramkarza wygasa w czerwcu 2021 roku. 

Więcej o: