Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Luis Suarez na drodze Arkadiusza Milika! Wielki transfer coraz bliżej

Romeo Agresti i Gianluca Di Marzio, znani włoscy dziennikarze, twierdzą, że Luis Suarez został zaproponowany władzom Juventusu. To oznacza, że Urugwajczyk może trafić do Turynu, kosztem Arkdiusza Milika.

Jedną z pierwszych decyzji Ronaldo Koemana, nowego trenera Barcelony, jest rezygnacja z Luisa Suareza. Jak informuje Radio COPE, Urugwajczyk jest wściekły na holenderskiego szkoleniowca. Nie chodzi o jego decyzję, tylko o sposób, w jaki o niej poinformował. Miała to być kilku minutowa rozmowa telefoniczna, w której Koeman nie wyjaśnił nawet jej powodów. Tym samym stało się jasne, że 33-latek musi szukać nowego klubu. Na dzień dobry pojawiły się plotki o powrocie do Ajaksu Amsterdam. Włoski dziennikarz Romeo Agresti twierdzi, że Suarez został zaproponowany Juventusowi, który pilnie szuka napastnika.

Zobacz wideo Pirlo zastąpił Sarriego w Juventusie. "Żyją nadzieją, że będą mieli swojego Guardiolę"

Luis Suarez zamiast Arkadiusza Milika?

Andrea Pirlo, nowy trener, nie widzi miejsca dla Gonzalo Higuaina. Następcą Argentyńczyka miał zostać Arkadiusz Milik z Napoli. Spekulowano też o takich napastnikach, jak: Raul Jimenez z Wolverhampton, Alexandre Lacazette z Arsenalu czy Edin Dżeko z Romy.

Suarez z pewnością będzie droższą opcją niż pozostałe, jeśli chodzi o zarobki. Urugwajczyk zarabia około 15 milionów euro rocznie (dla porównania: Milik około 2,5). Jednak w Juventusie nie mógłby liczyć na takie zarobki. Jeśli zatem zgodzi się na obniżkę pensji, to transfer do Starej Damy jest możliwy. Suarez rozegrał w Barcelonie 283 spotkania, strzelił 198 goli i zaliczył 109 asyst. Choć jego liczby, wszędzie gdzie grał są imponujące (Liverpool i Ajax), to z racji wieku i wysokiego kontraktu, wielu kibiców jest nastawionych sceptycznie do tego transferu.