Media: Trener Interu został oszukany! Stracił ponad 30 mln euro

Antonio Conte padł ofiarą oszustwa finansowego, wraz z siedmioma innymi osobami. Szkoleniowiec Interu Mediolan miał w ten sposób stracić ponad 30 milionów euro

Ostatnie tygodnie nie są łatwe dla Antonio Conte. W piątek przegrał w finale Ligi Europy z Sevillą 2:3. To jednak nie jest największe zmartwienie włoskiego szkoleniowca. Jak donoszą włoskie media, w ostatnich miesiącach padł ofiarą finansowego oszustwa, wraz z siedmioma innymi osobami, które zostały łącznie oszukane na kwotę ponad 61 milionów euro.

Zobacz wideo Red Bull i jego najnowszy klub już robią furorę. "Absolutnie imponujący projekt" [SEKCJA PIŁKARSKA #59]

Włoski trener zawierzył właścicielowi kilku firm inwestycyjnych w Wielkiej Brytanii ok. 30,6 miliona euro. W zamian w czerwcu tego roku miał otrzymać zwrot tych pieniędzy, powiększony o zysk z inwestycji. Środków jednak nie otrzymał, podobnie jak pozostałe osoby, które przekazały pieniądze, dlatego przekazali sprawę do sądu, aby odzyskać zainwestowane pieniądze. Według informacji, które podaje "La Repubblica", zatrzymany został Massimo Bochicchio, 54-letni Włoch. Sąd postanowił zamrozić jego majątek, w tym luksusowy apartament w Londynie

Conte odejdzie z Interu Mediolan?

Według Sky Sport Conte miał zażądać dużych wzmocnień i kosztownej przebudowy zespołu. Władze Interu Mediolan są zadowolone z pracy włoskiego szkoleniowca, ale nie zamierzają zmieniać strategii i wydawać takich pieniędzy na transfery, które zadowoliłyby Conte. Jak na razie "Nerazzurri" sprowadzili Achrafa Hakimiego z Realu Madryt i wykupili Alexisa Sancheza z Manchesteru United.

Według włoskich mediów wtorkowe spotkanie trenera z władzami klubu prawdopodobnie zakończy się rozwiązaniem kontraktu za porozumieniem stron. Inter nie zamierza zwalniać Conte, gdyż musiałby płacić mu 10 mln euro rocznie przez najbliższe dwa lata, a wicemistrzowie Włoch płacą jeszcze pieniądze po zwolnieniu Luciano Spallettiego zeszłego lata. Z tego względu Conte miałby dogadać się z Interem w sprawie niższej odprawy.

Przeczytaj także:

Więcej o: