Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Antonio Conte potwierdza sensacyjne informacje! "Wszystko ma swoje granice"

Antonio Conte po przegranym przez Inter Mediolan finał Ligi Europy z Sevillą (2:3) otwarcie przyznał, że może odejść po zakończeniu sezonu. - W tym roku zdarzyło się kilka rzeczy, które mi się nie spodobały - powiedział włoski trener.

Antonio Conte przejął Inter Mediolan przed tym sezonem i zdobył z nim wicemistrzostwo Włoch oraz awansował do finału Ligi Europy. Włoskie media niedawno informowały, że może odejść po zakończeniu sezonu i teraz 51-letni trener potwierdził te zaskakujące doniesienia.

Zobacz wideo Setien zwolniony, co z Messim? "Może byłoby lepiej, gdyby ten związek się zakończył"

- Spotkam się z władzami klubu w przyszłym tygodniu i zdecydujemy o mojej przyszłości. Nie jestem pewien, czy będę menedżerem Interu w kolejnym sezonie, razem podejmiemy decyzję. Inter planuje przyszłość ze mną lub beze mnie - stwierdził Antonio Conte w rozmowie ze SkySport.

Antonio Conte: Musimy podjąć najlepszą decyzję dla Interu

- Musimy wrócić do Mediolanu, weźmiemy dwa, trzy dni wolnego i ochłoniemy, a następnie się spotkamy. Musimy przeanalizować cały sezon i podjąć decyzję najlepszą dla Interu. Nie ma żadnej goryczy, choć możemy patrzeć na pewne kwestie nieco inaczej. Bycie trenerem Interu było dla mnie wspaniałe, dzięki właścicielom, którzy dali mi na to szansę. Było warto i dziękuję wszystkim, którzy dali mi tę szansę - powiedział Conte, wypowiadając się o pracy w ekipie wicemistrza Włoch w czasie przeszłym.

- Nie znacie mojej opinii. Wypowiem się, gdy ochłonę i czas będzie odpowiedni. Niezależnie od wszystkiego, to było pozytywne doświadczenie, zostałem przywitany tutaj ponad wszelkie oczekiwania. Dałem z siebie wszystko, a piłkarze dali z siebie wszystko dla mnie.

- W tym roku zdarzyło się kilka rzeczy, które mi się nie spodobały. Mam rodzinę i muszę się zastanowić, czy ona jest dla mnie priorytetem, czy piłka nożna. A jeśli niektóre sytuacje zaczynają mieć na nią wpływ, to mi się już nie podoba. Wszystko ma swoje granice, muszę zobaczyć, gdzie mam swoje. Wyjaśnimy sytuację - dodał Conte.

Allegri nowym trenerem Interu?

Według Sky Sport Italia faworytem do zastąpienia Conte w Interze byłby... Massimiliano Allegri. To Allegri zastąpił Conte w Juventusie na samym początku sezonu 2014/15 (po dwóch dniach okresu przygotowawczego). Zatrudnił go Giuseppe Marotta, ówczesny dyrektor generalny Juventusu, który teraz pracuje w Interze.

Więcej o: