Oficjalnie: 591 milionów euro za klub piłkarski. Miliarder chce budować potęgę

AS Roma oficjalnie potwierdziła, że ma nowego właściciela. Jak poinformował klub w poniedziałek wieczorem, nowym właścicielem został Dan Friedkin, którego majątek jest szacowany na ponad 3,6 mld dolarów.

Chciałoby się napisać, że James Palotta w końcu opuszcza Rzym, ale problem w tym, że biznesmen z Bostonu rzadko kbywał w klubie. W ostatnich dwóch latach tylko raz. Ale nie o to kibice mają do niego wiele pretensji. "Dziewięć lat wstydu i kłamstw", "Wracaj do domu" - to tylko część z transparentów, jakie w czerwcu wywiesili sympatycy Romy przed siedzibą klubu. W ciągu całej kadencji Palotty klub nie zdobył żadnego trofeum, choć nie można zapominać, że w sezonie 2017/18 grał w półfinale Ligi Mistrzów. To właśnie po zwycięstwie nad Barceloną Amerykanin nieoczekiwanie pojawił się w Rzymie, by świętować awans kąpielą w fontannie w centrum miasta.

Zobacz wideo Serie A. Juventus - Roma 1:3. Skrót meczu [ELEVEN SPORTS]

Roma oficjalnie poinformowała w poniedziałek wieczorem, że nowym właścicielem klubu został Dan Firedkin, milarder, prezes The Friedkin Group, który przejął 86,6 proc. udziałów, a także zobowiązał się do przejęcia pozostałych akcji. Według nieoficjalnych doniesień mediów, zapłacił za tę transakcję 591 milionów euro.

- Cieszymy się, że dołączamy do rodziny AS Roma. Jak ostatnio napisał do nas kibic, dołączamy, by przyjąć nasz kultowy klub i uczynić z niego jedną z czołowych marek na świecie. Będziemy obecni w Rzymie, mieście, które zajmuje szczególne miejsce w naszych sercach. Zdajemy sobie sprawę, że powierzono nam zespół, którzy jest istotną częścią Rzymu. To odpowiedzialność, którą zawsze będziemy traktować bardzo poważnie - napisał Dan Friedkin w oświadczeniu, cytowanym przez oficjalną stroną klubową.

Przeczytaj także:

Więcej o: