Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Krzysztof Piątek może zmienić klub! "Hertha gotowa do rozpoczęcia negocjacji"

Krzysztof Piątek znalazł się na celowniku Fiorentiny - informuje po raz kolejny "La Nazione", pisząc jednak, że ewentualną przeszkodą w powrocie do Włoch mogą być wysokie zarobki Polaka w Hercie Berlin.

Fiorentina rozpocznie przygotowania do nowego sezonu 22 sierpnia. Dyrektor sportowy Daniele Prade i trener Beppe Iachini ocenią wtedy zawodników i zastanowią się nad ewentualnymi wzmocnieniami. Jednak już teraz Fiorentina ma dwa główne cele transferowe: to waleczny pomocnik oraz napastnik będący gwarancją goli. Włosi mają nawet na myśli dwóch piłkarzy: to Lucas Torreira z Arsenalu i Krzysztof Piątek.

Zobacz wideo Niesamowita przemiana Krzysztofa Piątka. "Absolutny popis. Nie znaliśmy go z tej strony" [SEKCJA PIŁKARSKA #53]

- Zainteresowanie jest prawdziwe - pisze "La Nazione" o ewentualnym transferze Piątka do Fiorentiny. Hertha musiałaby jednak otrzymać za swojego zawodnika minimum 25 mln euro, a dodatkową komplikacją są wysokie zarobki Polaka, który dostaje w Niemczech 4 mln euro netto. W kwestii napastników Iachini musi jeszcze podjąć decyzję ws. Patricka Cutrone oraz Dusana Vlahovicia - by Piątek mógł przyjść do Fiorentiny, jeden z nich musiałby odejść. Dodatkowo zespół wzmocni Sofyan Amrabat z Hellasu Verona.

Boniek: Krzysztof Piątek gwarantuje wiele goli

- To świetny napastnik. Miał trudne chwile, to prawda, ale to się zdarza niemal zawsze. Jego pierwszy "kryzys" w Milanie został moim zdaniem źle poprowadzony. Piątek jednak pozostaje znakomitym napastnikiem, gwarantującym wiele goli - powiedział w "Corriere dello Sport" prezes PZPN Zbigniew Boniek, pytany o ew. transfer reprezentanta Polski.

"La Nazione" nie pierwszy raz informuje o możliwych przenosinach Piątka. - Wiem, że piłkarz chce wrócić do Włoch i wiem, że Hertha jest gotowa do rozpoczęcia negocjacji - przyznał Riccardo Gali, dziennikarz wspominanej gazety. - Czy pozytywnie do tego podchodzę? Tak, bo pamiętam go z Genoi i z pierwszych sześciu miesięcy w Milanie.

Fiorentina chciałaby przedłużyć ponadto wypożyczenia Cristiano Biraghiego (26 meczów, dwa gole, dwie asysty) i Dalberta (31 meczów, osiem asyst) z Interu Mediolan na obecnych zasadach. Prade odbędzie rozmowy z przedstawicielami wicemistrzów Włoch, gdy ci tylko zakończą sezon (awansowali do półfinału Ligi Europy, w którym w poniedziałek zagrają z Szachtarem). Fiorentina liczy się również z ewentualnym odejściem Federico Chiesy, jednak chce za swojego piłkarza co najmniej 60 mln euro.