Oficjalnie: Kamil Glik podpisał kontrakt z nowym klubem. "Witamy Kamil"

Benevento, beniaminek Serie A, poinformował, że podpisał kontrakt z Kamilem Glikiem. Polski obrońca związał się z klubem umową do czerwca 2023 roku.

O tym, że Kamil Glik trafi do Benevento, wiadomo było już na początku sierpnia. A wiadomo było dlatego, że żona piłkarza Marta Glik ujawniła ten fakt w programie "Pytanie na Śniadanie". - Wracamy do Włoch. Kamil podpisał kontrakt z Benevento - powiedziała żona Glika na antenie TVP.

Zobacz wideo Piłkarz Legii obserwowany przez Jerzego Brzęczka. Może trafić do reprezentacji [SEKCJA PIŁKARSKA #54]

Kamil Glik oficjalnie w Benevento

Glik był już wtedy po testach medycznych, które przechodził pod koniec lipca. Ale Benevento długo czekało z ogłoszeniem jego transferu. Zrobiło to dopiero we wtorek wieczorem. - Witaj Kamil - napisał beniaminek Serie A na Twitterze, a na oficjalnej stronie internetowej, w krótkim komunikacie, poinformował, że podpisał z Glikiem kontrakt do czerwca 2023 roku.

Glik, 73-krotny reprezentant Polski, ostatnie cztery lata spędził w AS Monaco, gdzie rozegrał 167 meczów, zdobył 14 bramek i zaliczył siedem asyst. Wcześniej występował w Serie A, w zespole Torino, którego był kapitanem i dla którego rozegrał 171 oficjalnych spotkań, strzelił 13 goli i zaliczył pięć asyst. Wcześniej we Włoszech, gdzie trafił w 2010 roku, grał także w Bari oraz Palermo.

Przeczytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .Więcej o: