Zagłębie Lubin wygrało sprawę w FIFA. Włosi w końcu przelali pieniądze

Jak informuje "Przegląd Sportowy", Genoa przelała Zagłębiu Lubin 800 tys. euro za transfer Filipa Jagiełły. Włosi muszą jeszcze dopłacić 700 tys. euro i odsetki.

Włoski klub pozyskał młodzieżowego reprezentanta Polski, ale wypłacił Zagłębiu Lubin tylko część pieniędzy. Sprawa trafiła do FIFA, a ta uznała, że Genoa ma 45 dni na zapłacenie kolejnej raty za Jagiełłę. Jeżeli tego nie zrobi, może zostać ukarana zakazem transferowym. Włosi ociągali się z płatnościami. Jak informuje "Przegląd Sportowy", powoływali się na problemy finansowe spowodowane pandemią. W końcu jednak przelali na konto Zagłębia 800 tys. euro. Wciąż mają do zapłacenia 700 tys. euro oraz 5 procent odsetek.  

Filip Jagiełło odpalił we Włoszech

Jagiełło został piłkarzem Genoi w styczniu 2019 roku, ale jeszcze przez pół roku grał na wypożyczeniu w Zagłębiu. Do Włoch wyjechał latem ubiegłego roku. W Serie A zagrał w 11 meczach, zaliczył dwie asysty. Pod koniec sezonu był ważnym zawodnikiem zespołu z Genui. M.in. dzięki jego ostatniemu podaniu w spotkaniu z Veroną (3:0) drużyna utrzymała się w najwyższej włoskiej klasie rozgrywkowej.

Zobacz wideo Zobacz asystę Filipa Jagiełły w meczu z Veroną:

- Nie wódka, nie Limoncello, pijani przez Jagiełło - pisali na Twitterze kibice Genoi. Fani genueńskiego klubu byli zachwyceni formą Jagiełły. Zdaniem "La Gazzetta dello Sport" Jagiełło był najlepszym zawodnikiem spotkania Genoi z Sampdorią (2:1). - Potwierdził, że jest luksusowym skrzydłowym. Ma odwagę i siłę. Z przodu może dać bardzo dużo - napisał prestiżowy dziennik. Kontrakt polskiego pomocnika z Genoą jest ważny do 30 czerwca 2023 roku.

Przeczytaj też:

Więcej o: