Bartłomiej Drągowski może zagrać w Hiszpanii. Ambitne plany

Bartłomiej Drągowski niebawem może odejść z Fiorentiny. Włoski klub nie pali się co prawda do sprzedaży swojego pierwszego bramkarza, ale zainteresowanie jego pozyskaniem jest coraz większe. Do klubów włoskich i angielskich dołączył teraz zespół z Hiszpanii.

31 meczów w minionym sezonie Serie A rozegrał Bartłomiej Drągowski. 22-latek był pierwszym bramkarzem Fiorentiny, w wielu meczach prezentując bardzo wysokie umiejętności. Niewykluczone jednak, że latem reprezentant Polski zmieni klub i ligę.

Zobacz wideo Najlepsze interwencje polskich bramkarzy w Serie A [Eleven Sports]

Bartłomiej Drągowski zastąpi Diego Lopeza?

Jedna z najstarszych włoskich gazet, wydawana we Florencji "La Nazione" poinformowała, że pozyskaniem polskiego bramkarza interesuje się Espanyol. Klub z Barcelony spadł niedawno do Segunda Division, ale ma ambitne plany na szybki powrót do hiszpańskiej ekstraklasy. W tym celu potrzebuje nowego bramkarza, który zastąpiłby 38-letniego Diego Lopeza, którego kontrakt wygasa w czerwcu 2021 roku.

Dziennikarze "La Nazione" podkreślili jednak, że Fiorentina nie ma zamiaru sprzedawać Drągowskiego. Ich zdanie może jednak zmienić oferta na ponad 10 mln euro. Portal Transfermarkt wycenia 22-latka na 11 mln.

Wcześniej włoskie media, w tym wspomniana gazeta "La Nazione", informowały o tym, że pozyskaniem Drągowskiego interesuje się także AC Milan czy kluby Premier League - Chelsea i Everton.

Przeczytaj także:

Więcej o: