Karol Linetty może zmienić klub. 10 mln euro. Główny cel transferowy

Karol Linetty jest głównym celem transferowym Torino - informuje "Tuttosport", którego sprowadzenie jest marzeniem Marco Giampaolo. Obaj pracowali razem ze sobą w Sampdorii, a teraz Giampaolo ma zostać trenerem Torino.

Karol Linetty trafił do Sampdorii z Lecha Poznań w 2016 roku i wyrobił sobie markę na włoskich boiskach. W minionym sezonie został nawet kapitanem swojej ekipy, dla której rozegrał 30 meczów, w których strzelił cztery gole i zaliczył trzy asysty (łącznie w 132 meczach dla Sampdorii zdobył 11 bramek i zaliczył 13 asyst). Niewykluczone jednak, że latem zmieni klub - już w marcu na pytanie o ewentualne odejście odpowiedział jedynie "zobaczymy".

Zobacz wideo Karol Linetty z golem i asystą w meczu z Brescią [Eleven Sports]

Karol Linetty znowu będzie pracował z Marco Giampaolo?

Otoczenie Polaka jest w kontakcie z prezesem Torino Urbano Cairo od dłuższego czasu. Zimą nic nie wyszło z transferu, ale możliwe, że dojdzie do tego latem. Kontrakt Linettego wygasa wraz z zakończeniem przyszłego sezonu, a rozmowy ws. jego przedłużenia utknęły w martwym punkcie, co chcą wykorzystać "Byki". Ich nowym trenerem ma zostać Marco Giampaolo, który z powodzeniem prowadził Sampdorię (zdecydował się odejść do Milanu, gdzie został bardzo szybko zwolniony i od tego czasu pozostaje bez pracy). To właśnie jego osoba ma ostatecznie skłonić Linettego do zmiany klubu.

Sampdoria jeszcze niedawno oczekiwała za Polaka 15 mln euro, ale teraz miałaby obniżyć swoje oczekiwania ze względu na wygasający niedługo kontrakt - mogłaby przystać na 10 mln euro. W minionym sezonie obie drużyny zajęły miejsca obok siebie - Sampdoria była 15. (42 pkt), za to Torino 16. (40 pkt).

Więcej o: