Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Arkadiusz Milik rozstanie się z Napoli. Jest potwierdzenie!

- Naszą wspólną wolą jest rozstanie - powiedział Cristiano Giuntoli, dyrektor sportowy Napoli, komentując sytuację Arkadiusza Milika. Włoski klub jeszcze niedawno chciał przedłużyć kontrakt z Polakiem, ale teraz jest zdecydowany na jego sprzedaż.

Napoli już kupiło zastępcę Arkadiusza Milika - w piątek ogłosiło pozyskanie Victora Osimhena, 21-latka z Lille, który kosztował co najmniej 50 mln euro. Polski napastnik od dłuższego czasu chce odejść - z tego względu nie przedłużył wygasającego w przyszłym roku kontraktu, a Napoli chce go sprzedać.

Zobacz wideo Napoli - Udinese 2:1. Milik na 1:1 [ELEVEN SPORTS]

- Naszą wspólną intencją jest rozstanie - stwierdził Giuntoli dodając, że w tej chwili Napoli sprawdza, którzy piłkarze chcą zostać w klubie, a którzy odejść, a odpowiednie kroki zostaną podjęte we wrześniu. To może oznaczać, że Milik będzie musiał poczekać na ewentualny transfer jeszcze co najmniej miesiąc. Okno transferowe we Włoszech rozpocznie się 1 września, a zakończy 5 października.

Najbliżej pozyskania Milika jest Juventus, obie strony porozumiały się ws. indywidualnego kontraktu. Jednak negocjacje z Napoli nie będą łatwe, jako że klub oczekuje 50 mln euro. Możliwa jest teoretycznie wymiana, na mocy której za Milika do Neapolu trafiłby Federico Bernardeschi.

Prezes Napoli grozi: Jeśli Milik nie odejdzie, nie będzie grał

- Arkadiusz Milik trafi do klubu, który przedstawi najlepszą propozycję. Jedno jest pewne, żadnych zniżek i promocji nie będzie. Jeśli nie będzie żadnej odpowiedniej oferty, to Arek zostanie w Neapolu, ale trener nie będzie z niego korzystał. Naprawdę już tyle razy pytałem go o przyszłość i o przedłużenie kontraktu, a on mi patrzył w oczy i nic nie odpowiadał. W takiej sytuacji trzeba zaakceptować, że piłkarz odejdzie - oświadczył prezes Napoli Aurelio De Laurentiis.