Zlatan Ibrahimović show! Jest niesamowity. Właśnie przeszedł do historii. Król

AC Milan pewnie pokonał na wyjeździe Sampdorię 4:1 w meczu 37. kolejki Serie A. Główną rolę w tym spotkaniu odegrał Zlatan Ibrahimović, który strzelił dwa gole i zapisał się tym samym w historii ligi włoskiej.

Zlatan Ibrahimović swoje show rozpoczął już w 4. minucie spotkania. Rebić dośrodkował z lewego skrzydła w pole karne Sampdorii, gdzie Szwed strzałem głową dał prowadzenie swojej drużynie. Tym samym potwierdził przedmeczowe przypuszczenia ekspertów, którzy wskazywali, że zdecydowanym faworytem meczu są piłkarze AC Milanu.

Tym samym Zlatan Ibrahimović stał się pierwszym piłkarzem w historii Serie A, który strzelił co najmniej 50 goli w dwóch klubach - Interze Mediolan i AC Milan, gdzie w środę zdobył swoją 50. bramkę. W Interze występował w latach 2006-2009, skąd odszedł do FC Barcelony. W Milanie występował już w latach 2010-2012, a powrócił na początku stycznia tego roku.

Ibrahimović na listę strzelców wpisał się jeszcze raz. W 58. minucie Szwed otrzymał podanie od Calhanoglu i pewnie wykorzystał sytuację sam na sam. Kilka minut wcześniej turecki piłkarz sam wykorzystał podanie od Ibrahimovicia. Tuż przed końcem spotkania bramkę honorową zdobył Askildsen, a wynik meczu w doliczonym czasie gry ustanowił Rafael Leao.

Pełne 90 minut w barwach Sampdorii rozegrał Bartosz Bereszyński, natomiast Karol Linetty został zmieniony w 74. minucie. Milan, z powodu zwycięstwa Romy nad Torino, stracił już szansę na wyprzedzenie Romy i zajęcie 5. miejsca na koniec sezonu. Sampdoria jest na 15. miejscu, pewna utrzymania w Serie A na przyszły sezon.