Grad goli w Serie A! Milan zapewnił sobie awans do Ligi Europy. Grali Polacy

AC Milan pokonał 4:1 Sampdorię w przedostatniej kolejce Serie A. Drużyna z San Siro zapewniła sobie udział w kolejnej edycji Ligi Europy.

Pierwszego gola dla Milanu już w 4. minucie strzelił Zlatan Ibrahimović, który wykorzystał podanie od Ante Rebicia. Wynik do przerwy nie uległ zmianie, jednak już kwadrans po rozpoczęciu drugiej połowy goście prowadzili 3:0. Po asyście Ibrahimovicia najpierw trafił Calhanoglu, a chwilę później Szwed dołożył drugie trafienie.

W 78. minucie rzutu karnego dla gospodarzy nie wykorzystał Gonzalo Maroni. To, co nie udało się 21-latkowi, udało się Kristofferowi Askildsenowi, który na trzy minuty przed końcem meczu zdobył bramkę na 1:3. W doliczonym czasie gry wynik ustalił jednak Rafael Leao.

W meczu z Milanem zagrało dwóch reprezentantów Polski. Całe spotkanie rozegrał Bartosz Bereszyński, a 74 minuty na boisku spędził Karol Linetty, którego zmienił Askildsen. Dzięki zwycięstwu Milan zapewnił sobie udział w kolejnej edycji Ligi Europy. Na kolejkę przed końcem rozgrywek zespół z Mediolanu ma cztery punkty przewagi nad Napoli.

W pozostałych meczach Sassuolo pokonało 5:0 Genoę, Udinese przegrało 1:2 z Lecce, a Verona pokonała 3:0 Spal. W pierwszym spotkaniu w zespole gości 60 minut rozegrał Filip Jagiełło. W barwach Spal w 46. minucie na boisko wszedł Jakub Iskra.