Pasjonująca walka o wicemistrza Włoch. Fatalna sytuacja Napoli

Napoli przegrało z Interem Mediolan 0:2 (0:1) w meczu 37. kolejki Serie A. Jeśli w środę Milan pokona Sampdorię, zespół z Neapolu straci szansę na szóste miejsce w lidze. Z kolei Inter jest bliski wywalczenia wicemistrzostwa Włoch.

Oba zespoły miały o co walczyć w tym meczu. Inter bije się z Atalantą o wicemistrzostwo Włoch. Napoli wciąż ma nadzieję na szóste miejsce w lidze. W zespole gości od pierwszej minuty zagrali Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński. Ten drugi szybko doszedł do zdrowia po sobotnim spotkaniu z Sassuolo (2:0), w którym zszedł z kontuzją.

Spotkanie w Mediolanie zaczęło się lepiej dla gospodarzy. Już w 11. minucie gola dla Interu strzelił Danilo D'Ambrosio. W odpowiedzi z dalszej odległości uderzył Zieliński, ale Samir Handanović popisał się dobrą interwencją. W 36. minucie Napoli miało bardzo dobrą sytuację. Lorenzo Insigne otrzymał podanie od Zielińskiego, ale za długo zwlekał ze strzałem. Jego uderzenie zablokowali obrońcy Interu. W końcówce pierwszej połowie okazję miał Romelu Lukaku, ale piłkę po jego strzale złapał Alex Meret.

Kto wicemistrzem Włoch?

W 65. minucie Zielińskiego zmienił Allan. Zmiana nie pomogła gościom, którzy w 74. minucie stracili drugiego gola. Mereta pokonał Lautaro Martinez. Milik zagrał 83 minuty, ale niczym specjalnym się nie wyróżnił.

Po tym meczu Napoli pozostaje na siódmym miejscu w tabeli. Do szóstej pozycji, zajmowanej przez Milan, traci jeden punkt. Ekipa z Mediolanu w środę zmierzy się z Sampdorią. Jeśli wygra, zapewni sobie szóstą pozycję na koniec sezonu, bo do rozegrania pozostała jeszcze tylko jedna, 38. kolejka. Inter po wygranej nad Napoli jest drugi i ma punkt przewagi nad trzecią Atalantą. W ostatniej kolejce Inter i Atalanta zagrają ze sobą (sobota, 1 sierpnia, 20:45). Ten mecz zadecyduje o wicemistrzostwie Włoch.