Historyczny wyczyn Cristiano Ronaldo. Pierwszy piłkarz w historii

Cristiano Ronaldo, dzięki zdobyciu dwóch goli w poniedziałkowym meczu Juventusu z Lazio (2:1), może pochwalić się historycznym wyczynem. Portugalczyk jest pierwszym piłkarzem, który zdobył 50 bramek w Premier League, La Liga i Serie A.

Juventus pewnie wygrał 2:1 po dwóch bramkach Cristiano Ronaldo. Na początku drugiej połowy najpierw wykorzystał rzut karny, a trzy minuty później strzałem do pustej bramki wykończył kontrę gospodarzy. W ostatnich minutach meczu odpowiedział Ciro Immobile, pokonując Wojciecha Szczęsnego z "jedenastki".

Cristiano Ronaldo zdobył tym samym 29. i 30. bramkę w obecnym sezonie Serie A, z czego już 12. z rzutu karnego, czym wyrównał rekord Giuseppe Signoriego z sezonu 1995/1996. Z kolei Immobile ma już jedenaście goli z "jedenastek", przez co nadal ma szansę na poprawę tego rekordu w ostatnich czterech meczach.

Cristiano Ronaldo przeszedł jednak do historii, zostając w poniedziałek pierwszym piłkarzem, który strzelił 50 bramek w Premier League (grając w Manchesterze United), La Liga (Real Madryt) i Serie A (Juventus).

W tabeli Serie A Lazio jest już 4., mając aż 11 punktów straty do Juventusu. Nic jednak nie powinno odebrać im awansu do Ligi Mistrzów, bo mają 11 punktów przewagi nad Romą na cztery kolejki przed końcem rozgrywek. Juventus ma osiem punktów przewagi nad 2. w tabeli Interem i tylko kataklizm odbierze im tytuł mistrzów Włoch.