Szczęsny bohaterem włoskich mediów. Parada w końcówce meczu fantastyczna!

Juventus pokonał Lazio 2:1 w hitowym starciu 34. kolejki Serie A. Dużą rolę w zwycięstwie odegrał Wojciech Szczęsny, który zasłużył w opinii włoskich mediów na wysokie noty. Polak miał drugą najwyższą ocenę w zespole, zaraz po Cristiano Ronaldo, który strzelił obie bramki dla zespołu Maurizio Sarriego.

Juventus po wygraniu z Lazio jest bardzo bliski zapewnienia sobie kolejnego mistrzostwa Włoch. Ma obecnie osiem punktów przewagi nad drugim Interem. Po 54 minutach dwie bramki Cristiano Ronaldo dały zespołowi Maurizio Sarriego pewne prowadzenie. W końcówce straty zmniejszył Ciro Immobile, skutecznie wykonując rzut karny. Włoskie media po meczu postanowiły wyróżnić Wojciecha Szczęsnego, który w drugiej części gry dwa razy zapobiegł utracie bramek, a jego parada z 89. minuty zasłużyła na najwyższe uznanie.

Zobacz znakomitą interwencję Szczęsnego:

Wysokie noty Szczęsnego po meczu z Lazio. "Uratował wygraną"

Właśnie wtedy do rzutu wolnego podszedł Sergiej Milinković-Savić, a Szczęsny popisał się znakomitą obroną. "La Gazzetta dello Sport" postanowiła dać polskiemu bramkarzowi "7" (tylko Ronaldo mógł się pochwalić lepszą oceną), a w uzasadnieniu napisała: - Szczęsny fantastycznie zatrzymał strzał z rzutu wolnego Sergieja Milinkovicia-Savicia. Wspaniały lot. W kilku innych sytuacjach znów uratował Juventus.

Portal tuttojuve.com ocenił występ Szczęsnego na "6,5". - Nie miał nic do roboty przez 80 minut, ale w końcowych fragmentach nie zawiódł. Uratował wygraną po uderzeniu Siergieja Milinkovicia-Savicia - napisano.

W innym serwisie, calciomercato.com Polakowi przyznano notę 6,5 (skala 1-10). Taką samą dostał na portalu corriere.it. Szczęsny w bieżącym ligowym sezonie zagrał w 26 spotkaniach i w 10 z nich nie puścił ani jednej bramki.