Niestety! Ronaldo jest już o krok od Lewandowskiego w walce o Złotego Buta

Juventus wygrał na własnym stadionie z Lazio 2:1 po dwóch bramkach Cristiano Ronaldo. Portugalczyk znacznie zbliżył się tym do Roberta Lewandowskiego w klasyfikacji Złotego Buta.

Lazio w ostatnich spotkaniach prezentowało się fatalnie - w pięciu meczach zdobyło tylko punkt, odpadając z walki o mistrzostwo Włoch. Z kolei Juventus żółwim tempem, ale zmierza po mistrzowski tytuł. W poniedziałek trudno jednak było wskazać jednoznacznego faworyta, widząc, jak wiele problemów w grze mają obydwa zespoły.

Juventus pewnie wygrał 2:1 po dwóch bramkach Cristiano Ronaldo. Na początku drugiej połowy najpierw wykorzystał rzut karny, a trzy minuty później strzałem do pustej bramki wykończył kontrę gospodarzy. W ostatnich minutach meczu odpowiedział Ciro Immobile, pokonując Wojciecha Szczęsnego z "jedenastki".

W tabeli Serie A Lazio jest już 4., mając aż 11 punktów straty do Juventusu. Nic jednak nie powinno odebrać im awansu do Ligi Mistrzów, bo mają 11 punktów przewagi nad Romą na cztery kolejki przed końcem rozgrywek. Juventus ma osiem punktów przewagi nad 2. w tabeli Interem i tylko kataklizm odbierze im tytuł mistrzów Włoch.

Cristiano Ronaldo goni Roberta Lewandowskiego

Tak dobra passa strzelecka Cristiano Ronaldo z pewnością martwi Roberta Lewandowskiego. Dla Portugalczyka były to już 29. i 30. gol w obecnym sezonie Serie A. Do końca sezonu we Włoszech pozostały jeszcze cztery mecze, a Ronaldo i Immobile tracą do Polaka zaledwie cztery gole w klasyfikacji Złotego Buta, gdzie Lewandowski nadal jest liderem z 34 bramkami.