Włosi ujawniają sekret Wojciecha Szczęsnego. "Kilka lat temu to byłoby szaleństwo"

Włoski dziennik Tuttosport rozpływa się nad relacją między Wojciechem Szczęsnym, a Gianluigim Buffonem, nazywając ją sekretem znakomitej formy Polaka. - Gigi jest przede wszystkim przyjacielem, a potem kolegą z drużyny - przyznaje Szczęsny.

W Tuttosport pojawił się materiał o Wojciechu Szczęsnym. Polak opowiada m.in. o przyjaźni z Gianluigim Buffonem i o tym, ile nauczył się od legendarnego włoskiego bramkarza. Szczęsny był chwalony przez włoskie media po ostatnim meczu z Sassuolo (3:3). - Po raz kolejny pokazał, że ma szerokie możliwości i prawo noszenia bluzy bramkarskiej w Juventusie - napisał Tuttosport. Polak jest pierwszym wyborem trenera "Starej Damy". Rezerwowym golkiperem pozostaje Buffon. Tak jest od momentu, gdy 42-letni Włoch wrócił latem ubiegłego roku na Allianz Stadium po pobycie w PSG. 

Zobacz wideo Top 5 interwencji Wojciecha Szczęsnego w Serie A:

Włosi o przyjaźni Szczęsnego i Buffona

Buffon po powrocie do Juventusu mówił: "W Juventusie panuje wyraźna hierarchia. Jest bramkarz, który jest zasłużenie numerem jeden. To Szczęsny. Nie jestem tu po to, by komukolwiek coś zabrać. Wróciłem, by wnieść swój wkład do drużyny." Włoskie media zauważają, że Szczęsny i Buffon darzą się nawzajem ogromnym szacunkiem. - Przyjaźń jest kluczem do ich sukcesu. Gdy jeden ma słabszy moment (np. Polak w meczu z Brescią we wrześniu zeszłego roku), drugi motywuje go i pomaga. Gdy zaś jeden broni dobrze, drugi jest z tego zadowolony - czytamy w Tuttosport.

- Przyznaję, że Gigi jako mój rezerwowy to naprawdę dziwna sytuacja. Kilka lat temu taka myśl wydawałaby się szaleństwem. Daje mi jednak dużo wsparcia, doświadczenia. Gigi jest przede wszystkim przyjacielem, a potem kolegą z drużyny - mówi Szczęsny, cytowany przez Włochów. Reprezentant Polski podkreśla, jak wiele nauczył się od starszego kolegi. Na koniec, w swoim stylu, powiedział w żartobliwy sposób: Kiedy grałem w Romie, moim zmiennikiem był Alisson, który jest dziś najlepszym bramkarzem na świecie. W Juventusie moim zmiennikiem jest jeden z najlepszych bramkarzy w historii, Gianluigi Buffon. To znaczy, że jestem chyba najlepszy na świecie i w historii.

Przeczytaj też:

Więcej o: