Tak Włosi ocenili Zielińskiego i Milika za hit z Milanem. Takich komentarzy nie było już dawno

- Z trójki pomocników był tym najmniej błyskotliwym - piszą o Piotrze Zielińskim dziennikarze włoskiego Eurosportu. - Popełnił kilka błędów, zmarnował rzut wolny - dodają na temat gry Arkadiusza Milika. Polacy z Napoli po niedzielnym meczu z Milanem (2:2) nie są oceniani najlepiej.

Napoli zremisowało 2:2 (1:1) z Milanem w hicie 32. kolejki Serie A. W meczu zagrali Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik, ale żaden z nich nie pozwolił drużynie Gennaro Gattuso zdobyć ważnych trzech punktów w kontekście walki o europejskie puchary.

Napoli zremisowało z Milanem. Polacy krytykowani

W barwach Napoli pełne 90 minut rozegrał Piotr Zieliński, który miał parę groźnych sytuacji. Najlepszą był strzał z 23. minuty, gdy piłka minimalnie minęła prawy słupek bramki drużyny z Mediolanu. Pod koniec pierwszej połowy oddał jeszcze silny strzał na bramkę Milanu, ale sędzia wcześniej odgwizdał faul Jose Callejona, który dogrywał do Polaka. W 74. minucie na boisko wszedł Arkadiusz Milik, który zmienił Driesa Mertensa. Napastnik nie miał jednak wielu okazji, zaliczył tylko parę nieźle rozegranych piłek w obrębie pola karnego gości. Na początku doliczonego czasu gry fatalnie uderzył z rzutu wolnego.

Słaby występ polskich piłkarzy nie przeszedł niezauważony we włoskich mediach. - Z trójki pomocników był tym najmniej błyskotliwym - o Piotrze Zielińskim napisał włoski Eurosport, który jego grę ocenił na "5,5". Milik od tego samego serwisu otrzymał identyczną notę. - Popełnił kilka błędów, zmarnował rzut wolny - czytamy na temat jego gry.

Bardzo podobne noty Zieliński otrzymywali od innych portali. Co ciekawe, niemal każdy serwis wystawiał im takie same oceny. Calciomercato grę reprezentantów Polski oceniło na "5,5", podobnie jak Eurosport. Notę o 0,5 wyższą Zieliński i Milik otrzymali od corriere.it.

Jednym z nielicznych portali, który przyznał Polakom różne noty, jest calcionapoli24.it. Jego autor, Claudio Russo, grę Zielińskiego ocenił bowiem na "5,5". Milikowi przyznał natomiast "5". "W przeciwieństwie do Fabiana Ruiza grał cały mecz, ale jego występ nie różnił się znacząco" - napisał wspomniany serwis o grze Zielińskiego. "W końcówce zmarnował rzut wolny. Widzieliśmy już lepsze wykonania" - dodał włoski portal, oceniając krótko grę Milika.

Napoli dzięki remisowi utrzymuje się na szóstym miejscu w tabeli Serie A z dorobkiem 52 punktów. Milan traci do drużyny Gattuso dwa punkty. Dzięki sobotniemu zwycięstwu obu zespołom uciekła Roma - jest na piątym miejscu z przewagą dwóch punktów nad Napoli i czterech nad Milanem. Do końca sezonu pozostało sześć kolejek. Najbliższe mecze obie drużyny rozegrają w środę - Napoli z Bologną, a Milan z Parmą.