Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piotr Zieliński podjął decyzję ws. przyszłości! Jest komentarz reprezentanta Polski

Wiele wskazuje na to, że Piotr Zieliński zostanie w Napoli i wreszcie przedłuży kontrakt. Reprezentant Polski ujawnił, że ogłoszenie nowej umowy powinno nastąpić w ciągu najbliższych kilku dni.

Saga związaną z Piotrem Zielińskim, który prowadzi rozmowy z Napoli w sprawie przedłużenia kontraktu, trwa już naprawdę bardzo długo. Reprezentant Polski zdradził jednak, że praktycznie wszystko zostało już ustalone i wkrótce Napoli powinno ogłosić przedłużenie kontraktu z 25-latkiem.

- Rozmawiamy o przedłużeniu umowy od jakiegoś czasu. Mam nadzieję, że ogłoszenie decyzji nastąpi w ciągu kilku najbliższych dni. Ale te rzeczy załatwia głównie mój agent. Z mojej strony mogę tylko powiedzieć, że czuje się dobrze w Napoli i chce tu grac dalej - powiedział Piotr Zieliński w rozmowie z włoskim Sky Sports. 

Zobacz wideo Czy powinien być karny? Sędzia skorzystał z VAR-u po akcji Zielińskiego

Zieliński z wielką podwyżką

Obecny kontrakt Piotra Zielińskiego obowiązuje do czerwca 2020 roku. Jego nowa umowa ma obowiązywać do końca czerwca 2024 roku. Będzie w niej też opcja przedłużenia o rok. Zieliński ma także zyskać finansowo. Zdaniem "La Gazzetta dello Sport", w tym momencie zarabia w Napoli ponad 2 mln euro za sezon, a na mocy nowych warunków będzie to aż 4,5 mln euro netto. W jego umowie zostanie także zawarta klauzula wykupu w wysokości około 100 mln euro.

Piotr Zieliński został także zapytany o szkoleniowców, z którymi współpracował w ostatnich latach, a także o to, jak wygląda jego współpraca z obecnym trenerem Napoli - Gattuso, Ancelotti i Sarri są wspaniali. Gattuso jest bardzo charyzmatyczny. Bardzo mi pomógł. Daje mi radę jak odnajdywać się między liniami, by grać bardziej do przodu i próbować oddawać strzały na bramkę - dodaje Zieliński. 

Przeczytaj także: