Gattuso potwierdza przyszłość Milika! "Trudno jest znaleźć kogoś lepszego"

Napoli pokonało w środę na wyjeździe Genoę 2:1 w 31. kolejce Serie A. Po spotkaniu Gennaro Gattuso został zapytany o przyszłość Arkadiusza Milika. - Chce zmiany otoczenia i musimy to uszanować - powiedział trener ekipy spod Wezuwiusza.

Arkadiusz Milik jest bliski odejścia z Napoli. Po dyrektorze sportowym Napoli Cristiano Giuntolim, który powiedział, że "Milik jest na tę chwilę bliżej odejścia z klubu, niż przedłużenia z nim kontraktu", kolejną osobą, która zabrała głos ws. polskiego napastnika, jest Gennaro Gattuso.

Zobacz wideo Hellas Werona - Napoli 0:2. Milik na 0:1 [ELEVEN SPORTS]

Trener Napoli po zwycięstwie z Genoą potwierdził, że 26-latek chce opuścić prowadzony przez niego zespół. - Trudno jest znaleźć kogoś lepszego niż Milik. Jednak gdy gracz uważa, że jego czas w klubie się skończył i chce zmienić otoczenie, musisz go wysłuchać - stwierdził Gattuso na łamach portalu football-italia.net.

- Nie możesz próbować trzymać kogoś wbrew jego woli i trudno jest zmusić go do zmiany nastawienia. Musisz uszanować jego życzenie - dodał trener Napoli.

Nigeryjczyk zostanie następcą Milika?

Victor Osimhen odwiedził boisko w Neapolu, spotkał się z prezydentem Aurelio De Laurentiisem i trenerem Gattuso. W tej chwili nigeryjski napastnik Lille jest głównym kandydatem do zastąpienia Milika. - Jest inny, ale nie chcę o tym teraz rozmawiać. Jeśli i kiedy dołączy Osimhen, to wyjaśnię zmiany - powiedział krótko Gattuso.

Milik jest zawodnikiem Napoli od 2016 roku. Przez cztery lata rozegrał w klubie 115 meczów we wszystkich rozgrywkach, w których strzelił 47 goli. W obecnym sezonie Polak rozegrał 29 spotkań, w których zdobył 13 bramek. Jego kontrakt z klubem jest ważny do 30 czerwca 2021 roku.

 Przeczytaj także:

Więcej o: