Szalony hit Serie A! Juventus rozbity, choć prowadził dwoma golami!

Juventus prowadził 2:0, ale ostatecznie został rozbity przez Milan. Zlatan Ibrahimović i spółka są na fali wznoszącej i awansowali na piąte miejsce w tabeli!

Ależ to było szalone spotkanie, choć pierwsza połowa wcale tego nie zapowiadała. W niej zbyt wiele ciekawego się nie działo, obie drużyny szczelnie broniły dostępu do własnej bramki. Tuż po zmianie stron Juve wrzuciło wyższy bieg. W 47. minucie kapitalną (oraz premierową) bramką w Serie A popisał się Adrien Rabiot, który przebiegł z piłką ponad 50 metrów i huknął z dystansu. Chwilę później na 2:0 podwyższył Cristiano Ronaldo, autor 26 goli ligowych.

Przebudzenie Milanu

Wydawałoby się, że drużyna Stefano Pioliego marzy już tylko o końcowym gwizdku. Jednak od 62. do 67. minuty Milan zdobył trzy bramki. Z karnego trafił Zlatan Ibrahimović, a chwilę później wyrównał Franck Kessie. Potem gola strzelił rezerwowy - Rafael Leao.

Juve było kompletnie rozsypane, czego kwintesencja była pomyłka Alexa Sandro, który dośrodkował piłkę we własne pole karne. Tam był Ante Rebić, który w 2020 roku jest najskuteczniejszym piłkarzem Milanu. Wicemistrz świata ma już 10 goli w Serie A, a przecież jesienią był wyszydzany przez kibiców mediolańskiego klubu.

Juve wciąż jest liderem Serie A i ma aż siedem punktów przewagi nad Lazio. Milan awansował na piąte miejsce! Wygrał aż trzy z ostatnich czterech spotkań.