Kamil Glik blisko nowego klubu! Kwota transferu została już ustalona

Kamil Glik jest o krok od transferu do Benevento. Włoski klub już ustalił najważniejsze warunki przejścia reprezentanta Polski z jego klubem, czyli AS Monaco - informuje włoski dziennikarz Nicolo Schira.

Kamil Glik rozegrał 167 spotkań w AS Monaco, do którego trafił w 2016 roku z Torino za 11 mln euro. Francuzi muszą pożegnać się z kilkoma ważnymi piłkarzami wskutek problemów finansowych, na które dodatkowo nałożyły się przeciętne wyniki (francuski Canal+ nie wypłacił ostatniej transzy pieniędzy za prawa telewizyjne; Ligue 1 przedwcześnie zakończyła sezon, Monaco zajęło 9. miejsce).

Zobacz wideo Zobacz popis Karola Linettego!

Kamil Glik podpisze trzyletni kontrakt

Według Nicolo Schiry Benevento ustaliło z Monaco, że zapłaci za Glika 3 miliony euro, a piłkarz podpisze trzyletni kontrakt, na mocy którego (według wcześniejszych doniesień) ma zarabiać 3,5 mln euro rocznie. Reprezentant Polski ma być jednym z kilku wzmocnień przed nowym sezonem - prowadzone przez legendarnego Filippo Inzaghiego Benevento zapewniło sobie awans do Serie A już na siedem kolejek przed zakończeniem rozgrywek, o czym więcej przeczytasz w tekście Dawida Szymczaka >>

Dla 32-letniego Glika będzie to powrót do Włoch. Do tej pory grał w Palermo, Bari oraz Torino, gdzie wyrobił sobie największą renomę i jest idolem kibiców.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.