Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Dramatyczny wpis Francka Ribery'ego. "Jak mam czuć się bezpiecznie?"

Franck Ribery z wieloma problemami po niedzielnym spotkaniu przeciwko Parmie (2:1). Francuz przedwcześnie zszedł z murawy z powodu kontuzji, a wieczorem dowiedział się o włamaniu do jego willi. Policja szacuje straty finansowe 37-latka.

Franck Ribery opuścił murawę w 66. minucie podczas niedzielnego meczu z Parmą (2:1) rozgrywanego w ramach 30. kolejki Serie A. Kontuzja nie jest jednak jedynym problemem Francuza, który po powrocie do swojej willi zastał zdemolowaną posiadłość. Złodzieje włamali się do willi 37-latka i zabrali liczną biżuterię, zegarki oraz inne kosztowności. 

Franck Ribery z czarnymi chmurami nad głową. Problemy francuskiego napastnika

Na profilach społecznościowych Francka Ribery'ego pojawił się wpis piłkarza, w którym opisał zaistniałą sytuację. Zawodnik Fiorentiny uspokoił fanów, że w wyniku włamania nie ucierpiał nikt z najbliższych Francuza. 37-latek pozostawił natomiast kibiców z pytaniem, jak zadbać o bezpieczeństwo, gdy doszło do takiej sytuacji.

Do tej pory moim domem były Włochy, gdzie zdecydowałem się kontynuować swoją karierę po wielu udanych latach gry w Monachium. Na nagraniu widać to, co zastałem... Więc tak, moja żona straciła kilka torebek i biżuterię. [...]Jak mam czuć się bezpiecznie? Nie ścigam milionów, a w piłkę gram z pasji. Dzięki bogu niczego nam nie brakuje, ale moja rodzina jest na pierwszym miejscu i podejmiemy odpowiednie działania, które zapewnią nam poczucie bezpieczeństwa. [...] Dzięki bogu moja żona i dzieci są bezpiecznie w Monachium.

- czytamy we wpisie Francka Ribery'ego. 

Franck Ribery nabawił się kontuzji stawu skokowego, wstępne badania, które wykażą szczegóły urazu oraz ewentualny czas rehabilitacji zostaną przeprowadzone w poniedziałek. Przedwczesne opuszczenie boiska w meczu przeciwko Parmie, to nie jedyny problem Francuza. Piłkarz wezwał policję, która jeszcze nie oszacowała konkretnych strat finansowych. Włoskie media informują natomiast o wysokiej sumie skradzionych przedmiotów. Willa zawodnika znajduje się nieopodal Florencji, w miejscowości Bagno a Ripoli.