Linetty zdobył dwa gole! "Idealne uderzenie, perfekcja" - zachwycał się komentator [WIDEO]

Karol Linetty strzelił dwa gole w niedzielnym meczu Serie A pomiędzy Sampdorią a SPAL (3:0). Pod względem zdobytych bramek to najlepszy sezon Polaka, odkąd w 2016 roku trafił do włoskiej ligi.

Walcząca o utrzymanie w Serie A Sampdoria w niedzielę podjęła na swoim stadionie czerwoną latarnię ligi - SPAL. Zespół z Genui bardzo szybko pokazał swoją wyższość i już do przerwy prowadził 3:0 po dwóch golach Karola Linettego i jednym Manolo Gabbiadiniego.

Reprezentant Polski wykorzystał dwa poważne błędy defensywy SPAL. Przy pierwszej bramce piłkę prosto w Polaka wybił Francesco Vicari, a przy drugim trafieniu nie popisał się Simone Missiroli. Nie ujmując jednak nic Linettemu, trzeba przyznać, że prezenty wykorzystał wprost idealnie. Perfekcyjne uderzenie - zachwalał pierwszego gola Tomasz Zieliński z Eleven Sports.

Obie sytuacje zobaczyć można w materiałach wideo poniżej:

Dla Linettego sezon 2019/2020 pod względem goli jest jego najlepszym w Serie A. Zdobył w nim do tej pory cztery bramki.

Wynik do końca meczu nie uległ już zmianie. Sampdoria awansowała w tabeli na 13. miejsce i ma 7 punktów zapasu nad strefą spadkową, z kolei SPAL do bezpiecznej pozycji traci 8 "oczek".

W niedzielnym spotkaniu na boisku zobaczyliśmy łącznie aż czterech Polaków. Oprócz Linettego od pierwszej minuty zagrali także jego klubowy kolega Bartosz Bereszyński oraz obrońca SPAL Thiago Cionek. Z ławki w drugiej połowie wszedł za to Bartosz Salamon (SPAL).