Skorupski bohaterem meczu! Obronił karnego i dobitkę w starciu z Interem [WIDEO]

Cóż to był za popis Łukasza Skorupskiego! Polski bramkarz bez dwóch zdań zasłużył na tytuł bohatera niedzielnego meczu Interu z Bologną (1:2). Polak spisywał świetnie przez całe spotkanie, ale na wyróźnienie w szczególności zasługuje to, jak obronił rzut karny i dobitkę w kluczowym momencie zawodów.

Była 61. minuta. Bologna przegrywała na San Siro 0:1. Nie dość, że od 240 sekund grała w dziesiątkę po tym, jak Roberto Soriano wyleciał z boiska za bezmyślny faul, to jeszcze na dodatek Inter wywalczył przed chwilą rzut karny. To był decydujący moment meczu.

Decydujący był moment, w którym na wysokości zadania stanął właśnie Skorupski. Bramkarz nie tylko obronił uderzenie Lautaro Martineza z jedenastu metrów, lecz także popisał się kolejną paradą przy dobitce Roberto Gagliardiniego. Nikt nie ma wątpliwości, że te dwie interwencje odmieniły mecz.

W 74. minucie do remisu doprowadził Musa Juwara, 180 sekund później drugą żółtą kartkę zobaczył obrońca Interu Alessandro Bastoni, wyrównując układ sił na boisku, a w 80. minucie Musa Barrow zdobył dla Bolonii gola na wagę trzech punktów. A wszystko zaczęło się od kapitalnych interwencji Skorupskiego.

W serwisie sofascore.com Polak otrzymał notę 8.2, natomiast whoscored.com wystawiło mu ocenę 8.3. W obu przypadkach przyznano mu tytuł piłkarza meczu.

Dla zespołu z Bolonii wygrana w Mediolanie jest niezwykle cenna. Drużyna Skorupskiego wciąż zachowuje szanse na zajęcie miejsca premiującego grą w Lidze Europy. Do szóstej lokaty, umożliwiającej start w eliminacjach do fazy grupowej LE, Bologna traci pięć punktów.