Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Daniele De Rossi ma zostać trenerem klubu Serie A! Sensacyjna informacja

Tego nikt się nie spodziewał! Daniele De Rossi wróci do Serie A, ale w roli trenera. Fabrizio Romano, włoski dziennikarz twierdzi, że zostanie trenerem Fiorentiny.

- Chciałbym więcej czasu poświęcić rodzinie. W przyszłości zamierzam zostać trenerem. Myślałem, że będę mógł grać i kolejnych 10 lat, ale nie pozwoli mi na to zdrowie. Teraz jeśli pomyślę, że już zagram to poczuję się źle, ale dobrze wspominam też wszystkie swoje boiskowe doświadczenia i ważne mecze, w jakich przyszło mi wziąć udział - oświadczył w styczniu Daniele De Rossi, gdy wygasła jego umowa z Boca Juniors, do którego trafił po 17 latach spędzonych w Romie. Teraz wszystko wskazuje, że mistrz świata z 2006 roku już w nowym sezonie zostanie trenerem

Fabrizio Romano, znany włoski dziennikarz, poinformował, że De Rossi zostanie trenerem Fiorentiny. Viola to klub, który ma wielkie ambicje, ale wciąż zawodzi. W tym sezonie Fiorentina zwolniła Vincenzo Montellę, którego zastąpił Giuseppe Iachini. Ale i jego praca nie zachwyca, bo VIola jest dopiero 13. w lidze!

De Rossi, czyli legenda

De Rossi zadebiutował w Romie w sezonie 2001/2022. Odrzucał wszystkie oferty, choć swoimi umiejętnościami (w latach 2006-2012) mógłby wspomóc każdą drużynę świata. Ale został w Romie i mistrzostwa nigdy nie zdobył, dziewięciokrotnie był drugi.

Rzymianie pokochali go nie tylko za wierność, bycie świetnym pomocnikiem i dwa Puchary Włoch. De Rossi nie gwiazdorzył, był naturalny, zawsze znalazł czas dla kibiców, by spędzić z nimi chwilę, przybić piątkę, zrobić wspólne zdjęcie. To pewnie też dlatego zamieszkał w centrum Rzymu, przy placu Campo de Fiori, by być blisko ludzi, by czuć zapach i słyszeć harmider targowiska. 

- W moim zachowaniu zawsze było dużo altruizmu, miłości do klubu i miasta. Ale to nie jest tak, że ja oddawałem wszystko Romie i nie dostawałem nic w zamian. Potrzebowałem jej. To była obopólna korzyść - tłumaczył. Jego szczegółową sylwetkę przeczytacie TU.