Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Polski talent zachwycił! Znakomite występy dały mu miejsce obok de Ligta czy Daviesa

Dobre występy Sebastiana Walukiewicza, obrońcy Calgiari Calcio, zostały dostrzeżone. 20-latek znalazł się w najlepszym zespole czerwca piłkarzy do lat 21 z Top 5 lig w Europie. Zestawienie przygotował statystyczny portal whoscored.com.

Rok temu Walukiewicz przeszedł z Pogoni Szczecin do Cagliari Calcio. Na swój debiut w Serie A czekał aż pięć miesięcy. Cagliari zmierzyło się w styczniu z Juventusem i przegrało 0:4. Pomimo tego, Polak w premierowym występie pokazał się z dobrej strony. Po restarcie ligi włoskiej Walukiewicz rozegrał już trzy mecze z rzędu w podstawowym składzie, kolejno ze Spal, Torino i Bolonią.

Zobacz wideo Serie A. SPAL - Milan. 2:2. Niesamowity gol Floccariego [ELEVEN SPORTS]

Wielkie wyróżnienie dla Walukiewicza

Dobra postawa Polaka w dwóch czerwcowych meczach została doceniona. Obrońca Cagliari Calcio został wyróżniony i trafił do najlepszej jedenastki czerwca piłkarzy do lat 21, przygotowanej przez portal whoscored.com. 20-latek otrzymał średnią notę 7,23 (maksymalna nota 10). Polak stworzył linię obrony z Trentem Alexandrem-Arnoldem z Liverpoolu, Matthijsem De Ligtem z Juventusu oraz Alphonso Daviesem z Bayernu Monachium. W sumie Walukiewicz wystąpił w siedmiu spotkaniach Serie A od początku swojej przygody na Półwyspie Apenińskim.

Tak wygląda najlepsza drużyna czerwca U-21 w najsilniejszych ligach europejskich stworzona przez whoscored.com:

Przeczytaj także: