Będzie oferta za Arkadiusza Milika. Hiszpanie chcą dać piłkarza na wymianę

Arkadiusz Milik latem prawdopodobnie odejdzie z Napoli. Jego sytuację chce wykorzystać Atletico Madryt, które zamierza złożyć Włochom ofertę - podaje "Corriere del Mezzogiorno".

Arkadiusz Milik do tej pory nie przedłużył wygasającego w czerwcu 2021 roku kontraktu i niemal na pewno latem odejdzie z Napoli. Klubowi zależy na sprzedaży Polaka, by za rok nie stracić go za darmo. Do tej pory wydawało się, że Milik zostanie nowym piłkarzem Juventusu. Mistrzowie Włoch mocno interesowali się sprowadzeniem Polaka i rozmawiali na ten temat z Napoli. Problem w tym, że szefowie neapolitańczyków nie chcą sprzedawać 26-latka za mniej niż 50 mln euro, a taka kwota jest dla "Starej Damy" kwotą zaporową.

Zobacz wideo Serie A. SPAL - Milan. 2:2. Niesamowity gol Floccariego [ELEVEN SPORTS]

Partey za Milika? Rewelacje włoskiej prasy

Milikiem interesują się również m.in. Tottenham Hotspur oraz Atletico Madryt. Według włoskiego dziennika Hiszpanie myślą o oddaniu w ramach rozliczenia Thomasa Parteya, 27-letniego środkowego pomocnika. Problemem tu miałby być fakt, że Ghańczyk nie posiada obywatelstwa kraju Unii Europejskiej, co jest sporą niedogodnością dla Napoli. Włosi również na tę chwilę nie są zbyt przychylnie nastawieni do jakichkolwiek wymian (chcieliby 40-50 mln gotówce), ale dla Napoli równie ważne jest to, by Polak nie trafił do Juventusu.

Umowa Parteya z Atletico jest ważna do końca sezonu 2022/23. Hiszpanie chcieliby ją przedłużyć, również ze względu na stosunkowo niską klauzulę odejścia (wynosi 50 mln euro), ewentualnie wykorzystać go, by sprowadzić Milika. A Parteyem interesuje się między innymi Arsenal. - Jeśli ktoś chce go kupić, musi po prostu wpłacić klauzulę. Mój syn jest dorosły i sam będzie decydował o ewentualnym transferze, a ja będę go wspierał niezależnie od decyzji, jaką podejmie - powiedział niedawno Jacob Partey, ojciec piłkarza Atletico.

Jak informował "AS", Milik mógłby liczyć w Atletico na zarobki rzędu 5 milionów euro rocznie. W 25 meczach tego sezonu Milik strzelił 13 goli (10 w Serie A i trzy w Lidze Mistrzów).

Więcej o: