Legendarny Dino Zoff zapytany o porównanie Szczęsnego i Buffona. Zabrakło mu słów

W rozmowie z "La Gazzetta Dello Sport" legendarny Dino Zoff został poproszony o ocenę umiejętności Wojciecha Szczęsnego i Gianluigiego Buffona. - Czy są dziś na tym samym poziomie? Nie wiem - odpowiedział krótko były mistrz świata.

29 meczów we wszystkich rozgrywkach, 26 wpuszczonych goli i 12 spotkań zakończonych z czystym kontem - to dorobek Wojciecha Szczęsnego w tym sezonie. Reprezentant Polski zadomowił się w Juventusie, gdzie jest podstawowym bramkarzem. Jego zmiennikiem jest klubowa legenda, Gianluigi Buffon. 42-latek, z racji na swój wiek, gra obecnie rzadko. Ale jak już pojawia się na boisku, to spisuje się bardzo dobrze. - Bardzo dobrze zaprezentował się w finale Pucharu Włoch [przegranym w serii rzutów karnych z Napoli - red.]. Dobrze, że kontynuuje karierę, dopóki gra sprawia mu przyjemność. A z racji tego, że gra rzadziej, staje się jeszcze bardziej długowieczny - w rozmowie z "La Gazzetta dello Sport" ocenił Dino Zoff.

Zobacz wideo Top 5 interwencji Wojciecha Szczęsnego w Serie A [ELEVEN SPORTS ]

Włoska legenda poproszona o porównanie Szczęsnego i Buffona. Szczera i krótka odpowiedź

Legendarny włoski bramkarz został poproszony przez dziennikarza "LGdS" o porównanie Buffona i Szczęsnego. - Czy są obecnie na tym samym poziomie? Nie wiem - odparł krótko i szczerze mistrz świata z 1982 roku.

72-letni Zoff w przeszłości także grał w Juventusie. W latach 1972-83 rozegrał w jego barwach 330 meczów. Buffon podwoił tę liczbę, mając na koncie już 669 występów w barwach "Starej Damy".

Przeczytaj także:

Więcej o: