Trzy kluby w grze o Arkadiusza Milika. Napoli na razie odrzuca wszystkie oferty

"Napoli nie chce dawać zniżek i odrzuca wszystkie dotychczasowe oferty" - pisze Alfredo Pedulla. Włoski dziennikarz poinformował w ten sposób o sytuacji transferowej Arkadiusza Milika.

Arkadiusz Milik do tej pory nie przedłużył wygasającego w czerwcu 2021 roku kontraktu i niemal na pewno latem odejdzie z Napoli. Klubowi zależy na sprzedaży Polaka, by za rok nie stracić go za darmo. Do tej pory wydawało się, że Milik zostanie nowym piłkarzem Juventusu. Mistrzowie Włoch mocno interesowali się sprowadzeniem Polaka i rozmawiali na ten temat z Napoli. Problem w tym, że szefowie neapolitańczyków nie chcą sprzedawać 26-latka za mniej niż 50 mln euro, a taka kwota jest dla "Starej Damy" kwotą zaporową.

Zobacz wideo "Boję się, że Arkadiusz Milik nie trafi do Juventusu". Jeden gwarant transferu Polaka [SEKCJA PIŁKARSKA #52]

Obniżki nie będzie. Napoli odrzuca oferty za Milika

Problem w tym, że wspomniana kwota może okazać się kwotą zaporową także dla innych zainteresowanych: Tottenhamu i Atletico Madryt. Obydwa kluby złożyły już oferty za Milika, ale propozycje zostały odrzucone, o czym poinformował Alfredo Pedulla. - Napoli nie chce dawać zniżek i - przynajmniej na razie - odrzuca wszystkie oferty - zdradził dziennikarz Sportitalia. - Być może po upływie pewnego czasu, jak ktoś zorientuje się, że czas płynie, a kontrakt wygasa, coś się zmieni i nastąpi niewielka zmiana - dodał. 

Polski napastnik jest zdecydowany na odejście, ale Napoli nie chce się na to zgodzić. Wiedząc, że napastnik ma jeszcze kontrakt na rok, władze klubu z Neapolu równie dobrze mogą zabronić mu odejścia aż do końca czerwca 2021.

Ewentualny brak transferu to dla Milika nie tylko strata sportowa. To także strata finansowa. Jak informuje dziennik "AS", Milik w Atletico Madryt mógłby liczyć na zarobki w wysokości około 5 mln euro, co stanowiłoby niemal podwójną podwyżkę w stosunku do pensji otrzymywanej przez niego w Napoli.

Przeczytaj także:

Więcej o: