Napoli znalazło następcę Milika. Piłkarz przyleciał do Włoch na rozmowy

Władze SSC Napoli prowadzą rozmowy z 21-letnim napastnikiem LOSC Lille. Jak donosi "Sky Sport Italia", Victor Osimhen udał się wraz ze swoim agentem do Włoch w celu ustalenia warunków transferu. Media spekulują, że będzie on następcą Arkadiusza Milika w składzie Genarro Gattuso.

Jak informują zagraniczne media, Victor Osimhen udał się do Neapolu, aby spotkać się z władzami klubu w ośrodku sportowym Castel Volturno. Dodatkowo portal football-italia.net donosi, że transferu chcą także dopiąć władze Lille, które namawiają 21-letniego Nigeryjczyka na dołączenie do zdobywcy Pucharu Włoch.

Zobacz wideo "Boję się, że Arkadiusz Milik nie trafi do Juventusu". Jeden gwarant transferu Polaka [SEKCJA PIŁKARSKA #52]

Młoda gwiazda LOSC Lille w trakcie rozmów z władzami Napoli

Victor Osimhen dołączył do LOSC Lille w ostatnim letnim okienku transferowym. Kwota transferu wyniosła 12 milionów euro. Nigeryjczyk zastąpił w składzie Nicolasa Pepe, który odszedł do Arsenalu. Transfer zawodnika do włoskiego zespołu dałby francuskiej drużynie spory zastrzyk gotówki. Zdaniem "RMC Sport" piłkarz miałby kosztować SSC Napoli nawet 80 milionów euro. 

Victor Osimhen właśnie wylądował w Neapolu, by zobaczyć miasto i odbyć rozmowy z władzami SSC Napoli

- poinformował na Twitterze dziennikarz Gianluca di Marzio.

Dziennikarze "Sky Sport Italia" uważają, że transfer młodego napastnika jest związany z możliwym odejściem Arkadiusza Milika, którego media przypisują do Juventusu Turyn. Wskazywać na to ma między innymi to, że polski napastnik nie doszedł do porozumienia z SSC Napoli w sprawie nowego kontraktu. 

21-letni napastnik w obecnym sezonie Ligue 1 zagrał w 27 na 28 możliwych meczów. Łącznie rozegrał 38 spotkań, strzelił osiemnaście goli oraz asystował przy sześciu bramkach. Obecna umowa piłkarza obowiązuje do końca czerwca 2024 roku. 

Więcej o: