Wielki powrót Andrei Pirlo! Nowa posada legendy włoskiej piłki

Andrea Pirlo wraca do Juventusu Turyn. Legenda Włoch rozpoczyna karierę trenerską, jak donosi Giancula Di Marzio, były reprezentant Włoch przejmie zespół do lat 23.

Jak podaje włoski dziennikarz włoskiego "Sky Sport", władze Juventusu Turyn i Andrea Pirlo doszli do porozumienia i podpisali kontrakt satysfakcjonujący reprezentanta Włoch. Legenda klubu zastąpi Fabio Pecchię oraz przejmie rezerwy Juve. 

Zobacz wideo AC Milan - AS Roma 2:0. Skrót meczu [ELEVEN SPORTS]

Andrea Pirlo wraca do Juventusu Turyn. Legenda Włoch zaczyna karierę trenerską

Kadra Juventusu Turyn do lat 23 będzie pierwszym zespołem Włocha w jego karierze trenerskiej. Rozmowy między władzami klubu a byłym zawodnikiem Juventusu trwały przez kilka ostatnich miesięcy. Warto wspomnieć, że asystentem Pirlo ma zostać Roberto Baronio, były piłkarz m.in. Lazio, ale także były kolega z drużyny młodzieżowej 41-latka. Andrea Pirlo grał wraz z Roberto Baronio w Brescii, zawodnicy wygrali Torneo di Viareggio w 1996 roku oraz mistrzostwa Europy do lat 21 w 2000 roku. 

Drużyna Juventusu U23 występuje w rozgrywkach Serie C. W ostatnich dniach zespół wygrał Puchar Włoch organizowany w ramach tego samego szczebla. Giancula Di Marzio zaznacza, że Andrea Pirlo jest odpowiednio przygotowany do objęcia posady szkoleniowca. Licencję trenerską otrzymał 27 września 2018 roku, od tamtego czasu czekał na odpowiednią ofertę. 

Andrea Pirlo jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych piłkarzy na arenie międzynarodowej. W swojej karierze grał dla takich klubów, jak AC Milan czy Juventus Turyn. Zarówno z jednym, jak i drugim zespołem zdobywał krajowe oraz międzynarodowe trofea. We Włoszech pomocnika trzykrotnie wybrano piłkarzem roku (2012-2014). W 2006 roku 41-latek wygrał Mistrzostwa Świata w Niemczech. 

Więcej o: