Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Oficjalnie! Barcelona sprzedała swojego piłkarza za 82 mln euro

To już oficjalne! Arthur odszedł z FC Barcelony do Juventusu. "Duma Katalonii" może dostać za swojego piłkarza aż 82 mln euro. Jednocześnie Brazylijczyk zostanie w Barcelonie do końca tego sezonu.

Juventus zapłaci za Arthura 72 mln euro, a kolejne 10 mln Barcelona może dostać w formie zmiennych. Godzinę później oficjalnie potwierdzono transfer Miralema Pjanicia, który zamieni Turyn na Barcelonę >>

Zobacz wideo SSC Napoli - SPAL 3:1. Asysta Arkadiusza Recy [ELEVEN SPORTS]

Dlaczego Juventus i Barcelona nie wymieniły po prostu piłkarzy?

Oba kluby nie zdecydowały się na bezpośrednią wymianę ze względów czysto finansowych - pieniądze, jakie otrzymają za swoich piłkarzy, będą mogły wpisać do wyników finansowych za ten sezon, podczas gdy miliony euro wydane na sprowadzenie piłkarzy są amortyzowane przez długość trwania ich kontraktów. Pod koniec maja ESPN ujawniło, że Barcelona potrzebuje zebrać 70 mln euro przed 30 czerwca, by zrealizować swoje plany finansowe (które zakładały pozyskanie 124 mln euro ze sprzedaży piłkarzy).

23-letni Arthur trafił do Barcelony z Gremio za 30 mln euro w 2018 roku. W "Dumie Katalonii" rozegrał 72 mecze, w których strzelił cztery gole i zaliczył sześć asyst. 30-letni Pjanić jest piłkarzem Juventusu od 2016 roku (przyszedł z AS Romy). W barwach "Starej Damy" rozegrał 171 spotkań, strzelił 22 gole i zaliczył 36 asyst.

Barcelona w chaosie. Słowa Luisa Suareza przyćmiły jego gole

Transfer potwierdzono w trudnym dla Barcelony momencie. Mistrzowie Hiszpanii mają już dwa punkty straty do Realu Madryt w wyścigu o mistrzostwo Hiszpanii. Ale oba zespoły dzieli dziś znaczenie więcej niż wskazuje tabela. W Realu panuje spokój na boisku i poza nim. W Barcelonie przeciwnie - chaos: Suarez wbija szpilkę Setienowi, Messi ignoruje jego asystenta. A to wszystko w przededniu najważniejszych meczów. Więcej o chaosie w Barcelonie przeczytasz w tekście Dawida Szymczaka >>

Więcej o: