Oficjalnie: Zapadła decyzja ws. przyszłości Buffona i Chielliniego! "Mistrzowie"

- Ci piłkarze nie potrzebują żadnego przedstawienia - napisał Juventus w komunikacie, informując o przedłużeniu umów z Giorgio Chiellinim i Gianluigim Buffonem.
Zobacz wideo AC Milan - AS Roma 2:0. Skrót meczu [ELEVEN SPORTS]

- To mistrzowie, ich historia mówi sama za siebie. Ich więź z koszulką jest nierozerwalna. Przykłady zarówno na boisku, jak i w szatni. Liderzy, motory napędowe i osoby posiadające DNA Juventusu, jakby to była ich druga skóra. Gianluigi Buffon i Giorgio Chiellini. Kapitanowie, legendy - pisze Juventus. Obaj zawodnicy przedłużyli umowy o kolejny rok i zostaną w "Starej Damie" co najmniej do końca sezonu 2020/2021.

Buffon jest zastępcą Wojciecha Szczęsnego. Chiellini wraca po kontuzji

42-letni Buffon przez lata był najdroższym bramkarzem świata po transferze z Parmy do Juventusu, a odszedł z Turynu dopiero w 2018 roku do PSG, by wrócić już po roku. Jest zastępcą Wojciecha Szczęsnego, a w tym sezonie rozegrał już 13 spotkań (siedem w Serie A, pięć w Pucharze Włoch i jedno w Lidze Mistrzów). Za to 35-letni Chiellini gra w Juventusie od czasu transferu z Fiorentiny w 2005 roku, a od tego czasu jest czołową postacią defensywy "Starej Damy". W tym sezonie jak do tej pory wystąpił w zaledwie trzech meczach ze względu na zerwanie więzadeł krzyżowych.

Więcej o: