Kapitalny mecz Polaka w Serie A! Nietypowy gol i asysta

Najpierw asysta, a potem gol. Mariusz Stępiński zaliczył bardzo dobre spotkanie w lidze włoskiej. Jego Hellas Werona jednak tylko zremisował 3:3 z Sassuolo.

Była 51. minuta, kiedy Mariusz Stępiński dobrze zastawił się z piłką przed polem karnym i wystawił ją Darko Lazoviciowi, który pięknym uderzeniem w samo okienko nie dał żadnych szans Andrei Consigliemu. To był gol na 1:0, ale Hellas niedługo cieszył się z prowadzenia, bo w 53. minucie było już 1:1 - wyrównał Jeremie Boga.

Trzeci gol Stępińskiego w tym sezonie

W 57. minucie było już 2:1 dla Hellasu. Właśnie po trafieniu Stępińskiego, dla którego było to trzecie trafienie w tym sezonie Serie A. Odwdzięczył się Lazović, który dograł piłkę w pole karne, a tam niepilnowany Stępiński - uwaga! - klatką piersiową skierował piłkę do bramki.

Nie była to ostatnia bramka, bo w 68. minucie trzeciego gola dla Hellasu strzelił Matteo Pessina. A potem już strzelało Sassuolo. Znowu trafił Boga - w 77. minucie, a w doliczonym czasie gry - a w zasadzie to już w ostatniej akcji tego meczu - do remisu doprowadził Rogerio.

Ekipa z Werony wciąż walczy o europejskie puchary. Po 28 kolejkach zajmuje dziewiąte miejsce w Serie A i do szóstego Napoli traci sześć punktów. W następnej kolejce zespół Stępińskiego podejmie Parmę (środa, 21.45).