Arkadiusz Reca show! Zaczął na własnej połowie, a potem to podanie [WIDEO]

Arkadiusz Reca zaliczył przepiękną asystę w przegranym przez jego zespół meczu z Napoli. Gola dla SPAL po podaniu Polaka strzelił Andrea Petagna.

Była 29. minuta, kiedy Arkadiusz Reca ruszył na lewej stronie boiska z piłką. A ruszył aż spod linii środkowej. I choć pozbył się na chwilę piłki, to po chwili miał ją z powrotem. Dograł na skraj pola karnego do Andrei Petagny, który płaskim strzałem w długi róg pokonał Aleksa Mereta.

Druga asysta Arkadiusza Recy

Dla Recy, który do SPAL jest wypożyczony z Atalanty, była to druga asysta w tym sezonie. Co ciekawe, pierwszą zaliczył w styczniowym spotkaniu właśnie z Atalantą, które SPAL wygrało 2:1. Ta druga była na 1:1, bo wcześniej - już w 4. minucie - trafił Dries Mertens, a kilka minut po asyście Recy Napoli, które zaczęło mecz z Arkadiuszem Milikiem i Piotrem Zielińskim na ławce, podwyższyło na 2:1 - gola strzelił Jose Callejon.

W drugiej połowie - na którą Reca już nie wyszedł, a w Napoli Mertensa zmienił Milik - wynik spotkania na 3:1 ustalił Amin Younes.