Koncert Juventusu i cudowna bramka Dybali! Kolejny krok do mistrzostwa [WIDEO]

Juventus rozbił 4:0 Lecce i wykonał kolejny krok ku zdobyciu dziewiątego mistrzostwa kraju z rzędu. Ozdobą spotkania była cudowna bramka Paulo Dybali.

Juventus cierpliwie budował atak pozycyjny. W 32. minucie Rodrigo Bentancur, najlepszy z pomocników Starej Damy w tym sezonie, odebrał piłkę Fabio Lucioniemu. Stoper Lecce wyznaje jednak zasadę, że "piłka może przejść, ale zawodnik już nie", więc sędzia wyrzucił go z boiska za nieprzepisowe powstrzymanie Urugwajczyka. Rzut wolny nie przyniósł jednak większego zagrożenia pod bramką gości. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, choć Juventus powinien prowadzić 2:0. Najpierw doskonałą okazję zmarnował Cristiano Ronaldo, który niecelnie główkował, choć przed sobą miał tylko bramkarza, zaś w kolejnej akcji Portugalczyk zagrał wzdłuż pola bramkowego, ale Federico Bernardeschi nie trafił na pustą bramkę.

Dopiero w drugiej połowie padły bramki. Najpierw cudownym strzałem zza pola karnego popisał się Paulo Dybala, dla którego była to 15. bramka w sezonie, w tym 9. w lidze.

Na 2:0 podwyższył Ronaldo, który wykorzystał rzut karny strzałem w sam środek bramki. CR7 goni Ciro Immobile, który ma 27 goli. Portugalczyk ma o cztery trafienia mniej. W 84. minucie 35-latek sprytnym podaniem piętą zagrał na wolne pole do Gonzalo Higuaina, a rezerwowy napastnik podwyższył na 3:0. W końcówce spotkanie bramkę zdobył także Matthijs de Ligt. Wojciech Szczęsny nie miał zbyt wiele roboty, żeby nie napisać, że zero.

Juventus ma już 69 punktów po 28 kolejkach. Lazio traci siedem "oczek", ale rozegrało mecz mniej. Lecce znajduje się w strefie spadkowej.