Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

19 z 24 dzielnic Lizbony zamknięte! Uderzyła kolejna fali pandemii. UEFA ma wielki problem

Jak informuje "El Pais", pandemia koronawirusa nie daje spokoju Lizbonie, w której w sierpniu ma zostać dokończona piłkarska Liga Mistrzów. Aż 19 z 24 dzielnic stolicy Portugalii zostało zamkniętych!

Jeszcze kilka tygodni temu Portugalię chwalono i wskazywano jako kraj, który wykazywał się jedną z najmniejszych liczby zgonów w przeliczeniu na milion mieszkańców. Na początku maja pozytywnych testów było dziennie mniej niż sto, a w międzyczasie Hiszpanie mieli dwa razy więcej zakażonych i pięć razy więcej zgonów. Lizbona została wybrana jako miasto gospodarz "Final 8" Ligi Mistrzów. - To był doskonały wybór. Portugalia jest niesamowita. Dała światu lekcję jak wyjść z koronawirusowej epidemii - skomentował przyznanie Lizbonie organizacji ostatnich faz tegorocznej Ligi Mistrzów legendarny Ronaldo. Jednak sytuacja się już diametralnie zmieniła.

Fatalne statystyki ostatniej doby

157 nowych zakażeń i trzy zgony - tak wygląda bilans koronawirusa podczas ostatniej doby w Lizbonie [od początku pandemii w całym kraju zakaziło się ponad 40 tysięcy mieszkańców]. Władze Portugalii, jak donosi "El Pais", zarządziły zamknięcie 19 z 24 dzielnic Lizbony! Czemu tylko stolica została częściowo zamknięta? W Lizbonie odnotowano aż 77 procent z 311 przypadków zarejestrowanych w środę.

Zobacz wideo Hellas Werona - Napoli 0:2. Milik na 0:1 [ELEVEN SPORTS]

Co z Ligą Mistrzów?

Sierpniowy turniej "Final 8" zaplanowano na liczącym 65-tysięcy miejsc Estadio da Luz i mogącym przyjąć 50 tysięcy osób Jose Alvalade. Szczegóły, jak ma wyglądać protokół sanitarny elitarnych rozgrywek czy bezpieczne zakwaterowanie drużyn w okolicach Lizbony na razie nie jest jasne. Możliwe jednak, że UEFA ponownie będzie musiała zmienić gospodarza finiszu rozgrywek. 

Liga Mistrzów została zawieszona w trakcie rozgrywania spotkań 1/8 finału. Do ćwierćfinałów zdążyły awansować PSG, RB Lipsk, Atalanta i Atletico Madryt. Mecze rewanżowe muszą zostać rozegrane w takich parach jak Manchester City - Real Madryt (2:1 w pierwszym meczu), Bayern Monachium - Chelsea (3:0), Juventus - Lyon (0:1) i Barcelona - Napoli (1:1). 

Przeczytaj też: