Polska piłkarka odchodzi z Juventusu. Zaskakujący nowy klub reprezentantki Polski

Aleksandra Sikora odchodzi z Juventusu Turyn. 29-letnia piłkarka dołączy do norweskiego Klepp.

Aleksandra Sikora kończy swoją trzyletnią przygodę z Serie A. Władze Juventusu Turyn nie przedłużyły kontraktu z Polką, który wygasa z końcem czerwca. Nowym klubem zawodniczki będzie norweski Klepp IL, z którym związała się do końca czerwca 2021 roku.

- Z Juventusem rozstaję się w bardzo dobrej atmosferze. Na "do widzenia" usłyszałam "Ola, to jest twój dom i nasze drzwi są dla ciebie zawsze otwarte". Każda zawodniczka czy zawodnik chciałby usłyszeć takie słowa, kończąc w swoim życiu jakiś rozdział. Nie było łez, ale uśmiech na twarzy - przyznała w rozmowie z "Łączy nas piłka" 29-latka. 

 

Z Juventusu Turyn do Klepp IL. Wicekapitan reprezentacji znalazła nowy klub

Odejście piłkarki z Juventusu przewidywano już od kilku tygodni. W obecnym sezonie Serie A zawodniczka zagrała w zaledwie siedmiu spotkaniach, z czego jedynie w trzech otrzymała szansę gry w pierwszym składzie.  

- We Włoszech osiągnęłam wszystko, co mogłam. Chciałam zmienić otoczenie. Potrzebowałam powiewu świeżości. Zależało mi na tym, żeby doświadczyć czegoś nowego. Cieszę się, że przede mną kolejne wyzwanie. Jestem bardzo podekscytowana i szczęśliwa, że to wszystko odbywa się w tak pozytywnych okolicznościach - tłumaczy swoją decyzję Aleksandra Sikora. 

Reprezentantka Polski podczas swojego pierwszego sezonu w Juventusie zdobyła mistrzostwo i Puchar Włoch. Rok wcześniej, grając w Brescii, zawodniczka wznosiła także Superpuchar Włoch oraz świętowała wicemistrzostwo kraju. Bieżące rozgrywki żeńskiej piłki we Włoszech zostały przedwcześnie zakończone z powodu pandemii koronawirusa. Władze ligi nie przyznały jeszcze mistrzostwa żadnej drużynie, oficjalna decyzja ma zapaść w ciągu najbliższych dni.

Transfer do nowego klubu, to kolejna dla Aleksandry Sikory zmiana w czerwcu. Kilkanaście dni temu obrończyni wyszła za mąż i zmieniła nazwisko - od połowy czerwca nazywa się Aleksandra Rompa. 

Więcej o: