Szczęsny oceniony przez Włochów. Już 40. sekundzie miał poważne kłopoty

Chociaż Wojciech Szczęsny zachował czyste konto w meczu z Bologną, to włoskie media przeciętnie oceniły jego występ.

W poniedziałek Juventus pokonał na wyjeździe Bolognę 2:0 w 27. kolejce włoskiej Serie A. W 23. minucie rzut karny na gola zamienił Cristiano Ronaldo, a 13 minut później wynik meczu ustalił Paulo Dybala. Zobacz skrót tego meczu w poniższym wideo:

Przeciętne oceny Szczęsnego

Chociaż Wojciech Szczęsny, w przeciwieństwie do Łukasza Skorupskiego, zachował czyste konto, to włoskie media przeciętnie oceniły jego występ. Portal Calciomercato.com, tak samo jak "La Gazzetta dello Sport" i "Corriere della Sera", ocenił występ bramkarza naszej reprezentacji na 5,5 w 10-stopniowej skali.

Portal, jak i obie gazety, zwracają uwagą na niedokładność Szczęsnego w grze nogami. Polak już w pierwszej minucie spotkania niefrasobliwie zachował się we własnym polu karny, co mogło skończyć się utratą gola (akcję można zobaczyć w wideo ze skrótem meczu). "Corriere della Sera" napisało nawet, że Polak zwykle rozgrywa piłkę jak pomocnik, ale tym razem był niepewny. "La Gazzetta dello Sport" dodaje, że Szczęsny podejmował ryzyko nawet wtedy, gdy nie było takiej potrzeby, czym narażał drużynę na niebezpieczeństwo.

Ciut wyżej, bo na szóstkę, Polaka ocenił włoski Eurosport. "Nie zaliczył interwencji godnej uwagi. Na początku kilka razy zaryzykował w grze nogami, rozpoczynając akcje zespołu, ale ostatecznie nie popełnił większych błędów" - czytamy w uzasadnieniu.

Po 27 kolejkach Juventus prowadzi w tabeli z 66 punktami. Zespół Szczęsnego ma cztery punkty przewagi nad Lazio.