Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Finał Pucharu Włoch: Napoli - Juventus. Trzech Polaków w kadrze Napoli! Gdzie i kiedy obejrzeć spotkanie?

Puchar Włoch dobiega końca, a przed fanami piłki nożnej decydujące starcie. SSC Napoli zagra w środowy wieczór z Juventusem w finale krajowego pucharu. Początek meczu już o godzinie 21:00. Gdzie i kiedy obejrzeć spotkanie?

SSC Napoli dotarło do finału Pucharu Włoch po pokonaniu w dwumeczu Interu Mediolan (2:1). Juventus natomiast może mówić o fali szczęścia, ponieważ awans do dzisiejszego spotkania, piłkarze Maurizio Sarriego zawdzięczają strzeleniu bramki na wyjeździe. Wynik końcowy półfinałowego dwumeczu wyniósł 1:1. Ostatnim razem obie drużyny spotkały się w półfinale rozgrywek w sezonie 2016/2017. 

SSC Napoli stanie przed szansą przerwania passy Juventusu Turyn

Historia meczów w Pucharze Włoch w lepszym świetle stawia zespół, w którym bramki strzeże Wojciech Szczęsny. Dominacja Juventusu Turyn jest diametralna. Przez ostatnie sześć lat, piłkarze Starej Damy czterokrotnie wznosili krajowy puchar. 

SSC Napoli ostatni raz wygrało Coppa Italia w sezonie 2013/2014, gdy w finale pokonało 3:1 ACF Fiorenitna, po dwóch bramkach Lorenzo Insigne oraz jednej Driesa Mertensa. Przez następne cztery lata, Juventus przejął krajowy puchar. W finale rozgrywek dwukrotnie pokonał jak AC Milan (w sezonach 2015/2016 i 2017/2018) oraz Lazio Rzym (w sezonach 2014/2015 i 2016/2017)

Ostatnie spotkanie SSC Napoli z Juventusem w ramach Pucharu Włoch zakończyło się wygraną Turyńczyków, którzy w półfinale rozgrywek pokonali Neapolitańczyków 5:4. Od tamtego czasu oba zespoły rozegrały ze sobą sześć meczów w Serie A. Bilans spotkań wynosi cztery wygrane Juventusu oraz dwie SSC Napoli. 

Trzeci Polak w kadrze Napoli!

Do Piotra Zielińskiego i Arkadiusza Milika w kadrze Napoli dołączył utalentowany polski bramkarz Hubert Idasiak. 18-letni wychowanek Orlinka Darłowo znalazł się w składzie ze względu na to, że zawieszony za kartki jest inny bramkarz Napoli, David Ospina.

Finał Pucharu Włoch: SSC Napoli - Juventus. Gdzie i kiedy obejrzeć spotkanie? TV, stream online, na żywo

Finałowe spotkanie SSC Napoli z Juventusem odbędzie się w środę (tj. 17.06) o godzinie 21:00. Transmisję TV będzie można obejrzeć na antenie TVP Sport. Studio rozpoczyna się o godzinie 20:10. Stream online będzie dostępny na stronie sport.tvp.pl. Relację na żywo natomiast można śledzić na stronie Sport.pl