Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

"Transfer Arkadiusza Milika jest pewny". Napoli wskazało piłkarza na wymianę

- Arkadiusz Milik na pewno odejdzie. Napoli go puści, ale jeszcze nie wiadomo gdzie. Odejdzie do Juventusu, albo do innego klubu - w programie Goal Show emitowanym przez telewizję Luna powiedział Ciro Venerato, dziennikarz RAI.

Odejście Arkadiusza Milika z Napoli jest już niemal przesądzone. Od dłuższego czasu wiadomo, że Polak chce zmienić otoczenie i latem opuścić zespół z Neapolu. Chęć odejścia dziwić nie powinna, ponieważ jednym z klubów, które najbardziej interesują się 26-latkiem jest Juventus. Jak przyznał Ciro Venerato, dziennikarz telewizji RAI, odejście reprezentanta Polski rzeczywiście jest pewne. Nie wiadomo jednak, czy trafi on do Juventusu. Wszystko zależy bowiem od...Federico Bernardeschiego.

Zobacz wideo Zieliński dostał propozycje gry w czołowym klubie w Europie. Trwają negocjacje

Napoli wymieni się z Juventusem? "Arkadiusz Milik na pewno odejdzie"

- Arkadiusz Milik na pewno odejdzie. Napoli go puści, ale jeszcze nie wiadomo gdzie. Odejdzie do Juventusu, albo do innego klubu - w programie Goal Show emitowanym przez telewizję Luna powiedział wspomniany Venerato. Wszystko zależy bowiem od tego, z kim dogadają się szefowie neapolitańskiego klubu, którzy za polskiego napastnika oczekują aż 50 mln euro. - To za dużo dla Juventusu - przyznaje dziennikarz RAI.

I dodaje, że Napoli byłoby skłonne przeprowadzić wymianę z Juventusem. Klub chciałby Federico Bernardeschiego, bo Gennaro Gattuso potrzebuje kogoś do gry na skrzydle.

Taka transakcja mogłaby się udać, ponieważ Bernardeschi w Juventusie gra dosyć mało. W tym sezonie opuścił już 8 meczów Serie A, a w pięciu ostatnich wchodził jedynie na końcówki. Problem w tym, że poza 26-letnim skrzydłowym Napoli zażąda z pewnością także dopłaty (rzecz jasna mniejszej, niż wspomniane 50 mln euro). Nie wiadomo, jaka musi być jej wysokość, by Juventus zgodził się na przeprowadzenie transakcji. 

Poza aspektem czysto sportowym (Juventus jest aktualnym mistrzem Włoch, a obecnie także zajmuje 1. miejsce w tabeli, podczas gdy Napoli znajduje się dopiero na 6. pozycji) , przenosiny do Juventusu byłyby dla Milika bardzo atrakcyjną opcją pod względem finansowym. Jak poinformowali dziennikarze "Corriere dello Sport", Polak w zespole z Turynu mógłby zarabiać nawet 4,7 mln euro rocznie. W porównaniu do pensji z Napoli oznaczałoby to dwukrotną podwyżkę.

Przeczytaj także: