Paweł Dawidowicz może odejść z Hellasu Werona. Chce go wielki klub

Paweł Dawidowicz może po zakończeniu tego sezonu opuścić Hellas Werona i przejść do Celticu Glasgow - informuje "Herald Scotland".

Paweł Dawidowicz ma wielkie problemy z regularnymi występami w barwach Hellasu Werona po awansie do Serie A. Zagrał zaledwie 14 spotkań, z czego tylko 6 w wyjściowym składzie i strzelił w nich jednego gola.

Zobacz wideo Zieliński dostał propozycje gry w czołowym klubie w Europie. Trwają negocjacje

Mistrz Szkocji sprowadzi Pawła Dawidowicza?

Słaba pozycja polskiego obrońcy w beniaminku Serie A sprawia, że coraz głośniej mówi się o przeprowadzce 25-latka do innego zespołu już w letnim okienku transferowym. "Herald "Scotland" donosi, że Dawidowicz znalazł się w kręgu zainteresowań Celticu Glasgow. Mistrz Szkocji mógłby kupić Polaka za 1,4 mln funtów, ale najpierw musi zgromadzić odpowiednią gotówkę. Zdaniem portalu zastąpiłby w zespole Jozo Simunovicia, który 1 lipca ma opuścić mistrza kraju. Polski obrońca lub defensywny pomocnik za rywali w nowym zespole miałby Christophera Julliena oraz Kristoffera Ajera.

Co więcej, w Celticu Glasgow występuje już inny Polak, Patryk Klimala, sprowadzony w zimowym oknie z Jagiellonii Białystok. W przeszłości w aktualnym mistrzu Szkocji grali również inny rodacy Dawidowicza. Wystarczy wspomnieć o Arturze Borucu, Macieju Żurawskim, Dariuszu Dziekanowskim czy też Łukaszu Załusce. Dawidowicz ma ważny kontrakt z Hellasem Werona do końca czerwca 2022 roku. W 2015 roku zanotował jeden występ w reprezentacji Polski, kiedy w 86. minucie zmienił Michała Pazdana w konfrontacji z Czechami.

Więcej o: