Włoski klub chce dwóch Polaków! "Operazione Polonia"

"Operazione Polonia" - tak został zatytułowany tekst włoskiego dziennika "La Nazione", w którym możemy przeczytać, że Fiorentina postara się latem ściągnąć dwóch Polaków - Karola Linettego oraz Krzysztofa Piątka.

W styczniu 2020 roku Krzysztof Piątek, po zaledwie roku spędzonym w Milanie, trafił do Herthy Berlin, która zapłaciła za niego 27 milionów euro. Polak przychodził jako gwiazda, ale teraz nie ma nawet pewnego miejsca w pierwszym składzie. Po wznowieniu Bundesligi Piątek strzelił dwa gole, jednak w obu ostatnich spotkaniach wchodził na boisko dopiero po przerwie. Władze Fiorentiny liczą, że latem skuszą go na transfer. Fanem talentu Polaka jest trener Giuseppe Iachini. Szkoleniowiec Fiorentiny nie jest z kolei zadowolony z postawy Patricka Cutrone i być może skróci jego wypożyczenie z Wolverhampton, które teoretycznie ma obowiązywać do połowy 2021 roku. Włoch otrzymał siedem szans od Ianchiniego, ale gola jeszcze nie strzelił.

Zobacz wideo Zieliński dostał propozycje gry w czołowym klubie w Europie. Trwają negocjacje

„La Nazione” twierdzi, że Viola interesuje się także Karolem Linettym, który od 2016 roku występuje w Sampdorii i jest bardzo ważnym ogniwem zespołu Claudio Ranieriego. Fiorentina mogłaby być jednak krokiem na przód w jego karierze. Rok temu nowym właścicielem VIoli został Rocco B. Commisso, który ma bardzo ambitne plany i chce inwestować w Fiorentinę.

Jeśli Piątek i Linetty trafiliby do nowego klubu, to we Florencji mielibyśmy czterech Polaków. Pierwszym bramkarzem jest Bartłomiej Drągowski, zaś Szymon Żurkowski najprawdopodobniej latem wróci z wypożyczenia z Serie B (Empoli).

Więcej o: